Fonksiyon sorusu

YKS öğrencisi

Decapat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar. Önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-27 173034.png
    44,3 KB · Görüntüleme: 59
F; -5, -4, -3 için 2; -2 için 0; -1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 için -2 değeri verir. Bunları G'nin içine sokacaksın.
Yani 3 tane 0, 1 tane -2, 9 tane -2'yi toplayacaksın. -20 ediyor.

Bileşke fonksiyon konusunu anladığından emin misin?

-1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 için -2 değeri nasıl oluyor ? Burasını anlamadım.

İçi dolu olan kısım da var. (-2, 0) noktası.
Yani demek istediğim şu : Eksi 2 den sonra hep eksi 2 olmuş. Nasıl ilk başta eksi 5 eksi 4 eksi 3 2 ye gidiyor. Yani burda içi dolu ya da boş olduğuna bakmayacam. Gidiyor mu yoksa gitmiyor mu diye bakacam.

Direkt fonksiyon grafiğinde mi eksiğiniz var, sorun ne anlamadım.
F'in grafiğini incelerseniz eksi sonsuzdan -2 noktasına kadar değeri 2. -2'de değeri sıfır. -2'den artı sonsuza kadar ise değeri -2.

Size (gof)(x) yani g(f(x)) soruluyor. Önce f(x)'in değerini her bir değer için ayrı ayrı bulmalısınız. -5 değeri eksi sonsuzdan -2 noktasına kadar olan kısımda kaldığı için f(-5)'in değeri 2 oluyor. Bu şekilde devam ediyor.

Anladım hocam. Yok kafamı karıştıran içinin boş mu yoksa dolu mu olması ? Yani f in grafiği sabit.

İki fonksiyon da sabit değil. Noktalar her x değeri için tanımlı olduğu y değerini temsil ediyor. Doğrular sonsuz noktalardan oluşur. Fonksiyon grafiklerini ve bileşke fonksiyonları tekrar edin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…