Fonksiyon tuşlarını nasıl kapatırım?

Old1G

Hectopat
Laptop klavyeme su döküldü, bende Bluetooth klavye kullanmaya başladım ama başlıkta belirttiğim gibi bir sorun var. Mesela F12'ye basıyorum ekran görüntüsü alması gerekirken ses açıyor, ESC'ye basıyorum tarayıcıyı açıyor vs.
normalde bu sorunu düzeltmiştim ama nereye bastıysam bu sefer düzelmiyor.
Klavye şu şekilde:

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    118,4 KB · Görüntüleme: 38
Klavyenizin kullanma kılavuzunda tuş kombinasyonları ile bu özelliği kapatmanın yolu belirtilmiş olabilir. Gözden geçirin derim ben.

FN tuşuna basmayı dene.

Defalarca denedim Del tuşuna basınca da olmuyor.
Klavyenizin kullanma kılavuzunda tuş kombinasyonları ile bu özelliği kapatmanın yolu belirtilmiş olabilir. Gözden geçirin derim ben.

Del tuşunun üstünde kilit simgesi var yanlış hatırlamıyorsam ilk aldığımda oraya basıp kapatmıştım ama olmuyor şu anda. Kullanma kılavuzumda yok kuzenim su dökmüştü, Dayımda bunu kullan diyerek verdi.

Klavye veya bilgisayar ayarlarından muhtemelen değiştirdiniz ayarlarınızı. Fn tuşunun görevini basmadan yapmak için o tür seçenekler sunuluyor. Örneğin elimdeki bilgisayarda öncelik fn fonksiyonlarında ama bios üzerinden normal hale değiştirebiliyorum.
Ancak nasıl çözebilirsiniz fikrim yok.

Klavye veya bilgisayar ayarlarından muhtemelen değiştirdiniz ayarlarınızı. FN tuşunun görevini basmadan yapmak için o tür seçenekler sunuluyor. Örneğin elimdeki bilgisayarda öncelik FN fonksiyonlarında ama BIOS üzerinden normal hale değiştirebiliyorum.
Ancak nasıl çözebilirsiniz fikrim yok.

Acaba bir tuşa basarken asıl klavyemin tuşuna falan mı bastım diye düşünüyorum çünkü laptop klavyesinin üstüne koyuyorum bunu ve alttaki klavyede bazı tuşlar çalışıyor. Bu şekilde bozmuş olabilir miyim?

Laptop klavyeme su döküldü, bende Bluetooth klavye kullanmaya başladım ama başlıkta belirttiğim gibi bir sorun var. Mesela F12'ye basıyorum ekran görüntüsü alması gerekirken ses açıyor, ESC'ye basıyorum tarayıcıyı açıyor vs.
normalde bu sorunu düzeltmiştim ama nereye bastıysam bu sefer düzelmiyor.
Klavye şu şekilde
5 kere shifte bas Bi şey çılvak evet de sonra 2 kere fn 2 kere ctrl 2 kere Windows 5 kere shifte bas olur

Geri
Yukarı