Fonksiyonlar için hangi konuları bilmek gereklidir?

Yarın sınav var ve ben gram ilerleme kat edemiyorum. Sabahlayıp biraz puan koparmaya çalışacağım ve sizlerden yardım istiyorum.

Bende fonksiyonları yapamıyorum hatta yapamadığım içim proje ödevide aldım ama birden fazla matematikçinin videosunu izlersen farklı anlatım şekilleriyle belki biraz daha rahat girer aklına.

Orta seviye kümeler konusunu öğrenip fonksiyonlara başlarsanız biraz daha rahat edersiniz.

Fonksiyonlar zaten temelin temeli hocam. Hani tüm matematik konularının içinden fonksiyonlar çıkar çünkü en temel odur daha temel bir konu yok. Eğer 10. sınıfsanız zorlanmanız çok normal geliyor 10. sınıfta bu konuyu tam anlayan birini görmedim ben daha. İlerleyen zamanda çerez olduğunu anlayacaksınız sınıfı geçecek kadar öğrenin yeter.

Fonksiyonlar zaten temelin temeli hocam. Hani tüm matematik konularının içinden fonksiyonlar çıkar çünkü en temel odur daha temel bir konu yok. Eğer 10. sınıfsanız zorlanmanız çok normal geliyor 10. sınıfta bu konuyu tam anlayan birini görmedim ben daha. İlerleyen zamanda çerez olduğunu anlayacaksınız sınıfı geçecek kadar öğrenin yeter.
11. sınıfım.
Orta seviye kümeler konusunu öğrenip fonksiyonlara başlarsanız biraz daha rahat edersiniz.
Her yerde başka cevap var ama o konuya da bakarım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı