Football Manager Oynarken Sistemin Kendini Kapatması

Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba,
Başlıkta da dediğim gibi bilgisayarım sadece FM oynarken kapanıyor. Saatlerce açık kalan, film veyahut başka bir oyun oynadığımda kapanmayan PC sıra en sevdiğim oyuna gelince olup olmadık yerde kapanıyor. Daha yeni Witcher 2 oynadım PC, yanımda cayır cayır yanıyordu, ekran kartı sıcaklığı 85'lere çıkmıştı ama bir kere bile kapanmadı bilgisayar. Sizce FM'de kapanmasının nedeni ne olabilir? Ne yapmalıyım? Bu arada PC'de tek fan var, kasam bayağı kötü hava akımı namına bir şey yok.

Anlattığınız şeylere göre ısınmadan kaynaklı bir kapanma problemi yaşıyorsunuz. Fan temizliği ve termal macun bakımı yapmanızı tavsiye ederim.

Öncelikle herkese merhaba,
Başlıkta da dediğim gibi bilgisayarım sadece FM oynarken kapanıyor. Saatlerce açık kalan, film veyahut başka bir oyun oynadığımda kapanmayan PC sıra en sevdiğim oyuna gelince olup olmadık yerde kapanıyor. Daha yeni Witcher 2 oynadım PC, yanımda cayır cayır yanıyordu, ekran kartı sıcaklığı 85'lere çıkmıştı ama bir kere bile kapanmadı bilgisayar. Sizce FM'de kapanmasının nedeni ne olabilir? Ne yapmalıyım? Bu arada PC'de tek fan var, kasam bayağı kötü hava akımı namına bir şey yok.

Eğer oyununuzda herhangi bir problem yoksa, orijinalse (Steam veyahut başka dijital marketlerden alınmışsa [şart değil]), anlattıklarınıza göre bilgisayarınızda ısınma problemi var. Kasayı açıp tozları temizleyin, termal macun sıkın ve münkünse hava akımını sağlayacak işlemlerde bulunun. Daha havadar bir kasaya geçmeyi öneririm.

Oyununuz orijinal mi?
Evet orjinal
Anlattığınız şeylere göre ısınmadan kaynaklı bir kapanma problemi yaşıyorsunuz. Fan temizliği ve termal macun bakımı yapmanızı tavsiye ederim.
Pc kendini resetledikten sonra msi afterburner programına giriş yaptım hemen. Cpu sıcaklığı 65 derece gösteriyordu. Galiba cpu ısınmasıyla alakalı bir problem. Bu arada işlemcim fx 4100 ve stok soğutucu kullanıyorum.

Geri
Yukarı