Ford Fiesta hararet göstergesi 70C gösteriyor

CenkSakin

Hectopat
Selam. 2006 model Ford fiesta 1.4 TDCI arabam var. Su olması gereken seviyede. Uzun yol 2000 devirle ortalama 90 km/h giderken hararet göstergesi 70C civarı gösteriyor. Bu normal mi? Sorduğum bazı arkadaşlar "stabil 90C olması gerekir, seninkinde bir sıkıntı var." dediler. Sizin fikirleriniz nedir?

Benim arabadada var ne olduğunu bilemediler bakılacak dediler bende salladım. Benimkide genelde 0 gösteriyor arasıra 30 40 civarına cıkıyor termostata baktırdım 2 kerede değiştirdim alakası yok.

Selam. 2006 model Ford fiesta 1.4 TDCI arabam var. Su olması gereken seviyede. Uzun yol 2000 devirle ortalama 90 km/h giderken hararet göstergesi 70C civarı gösteriyor. Bu normal mi? Sorduğum bazı arkadaşlar "stabil 90C olması gerekir, seninkinde bir sıkıntı var." dediler. Sizin fikirleriniz nedir?

Bilgisayara bağlandığı zaman arızayı gösterir.
17 senelik araba sonuçta. Biz ne desek tam tersi çıkma ihtimali çok yüksek.

Ford yedek parçadan termostat alıp, ustaya işçilik vererek çözebilirsiniz. Hararet müşürü ile alakası yok. Termostat açık kalıyor. Tam tersi senaryoda yaşanır o daha ağır ve can sıkıcı olur. Bir an önce değiştirin.

Benim araba vw ford değil, ortak nokta dizel ve o 1996 2006 arası aşağı yukarı tüm araçların sogutma sistemi aynı. Termostatı orjinal olarak 2 kez değiştirdim ondan değil.

Ford yedek parçadan termostat alıp, ustaya işçilik vererek çözebilirsiniz. Hararet müşürü ile alakası yok. Termostat açık kalıyor. Tam tersi senaryoda yaşanır o daha ağır ve can sıkıcı olur. Bir an önce değiştirin.
Neye gore hararet musuruyle alakasi yok diyorsunuz? Harareti dusen kimi gorduysem sorunu %90 musurden kaynakli cikti.

Geri
Yukarı