Ford Focus 2 Makyajlı Kasa nasıldır ?

Mert

Megapat
Makaleler
9
Öncelikle herkese merhabalar. Bizim bi Hyundai Accent vardı 98 model. İyi kötü gidiyorduk, sattık aracı geçen.

Şimdi yeni araba arıyoruz. Aslında sıfır bakıyorduk ancak son zamanlarda Euro çok oynadığı için bütçemizi aşıyor sıfır araçlar. Sizden bir tavsiye isteyeceğim. Yaklaşık 40 bin TL'ye güzel bir aile arabası önerir misiniz ? Mümkünse benzinli. Ford Focus 2,5 yani 2.kasasının makyajlanmışı çok hoşuma gidiyor dışarıdan. Hele beyaz rengi ile harika. 1.6 motoru çok yakıyor diyorlar ama eski aracımızdan çok yakmadığı da bir gerçek. Manuel şanzıman olmalı.

40 bin TL'yi geçmese iyi olur. Hatta 35 civarı bakıyorduk. Kullanan/kullanmış var mıdır ? Nasıl arabadır ?

@BilgisayarKurdu Gökhancım seni de alalım konuya.

Son düzenleme:
Focus 2 Çok güzel yol tutar. Konforu segmentin ihtiyaçlarını karşılar. Benzinli motoru çok yakar atak değildir. O Fiyata aslında dizel seçeneği de var ama temiz olur mu bilmiyorum. Focus'a rakip Golf 6 1.4 TSI bakabilirsiniz. Astra 1.4 Turbo ve Jetta 5 1.4 TSI var. Bu araçlar turboludur. Torkları yüksektir doğru kullanımda 8 Litre civarında yakarlar. Sadece Jetta'yı kullanmadım Golf ve Astra kullandım. Yine başka bir rakibi FD6 Honda Civic var. FD6 Civic hem düz vites bulmak kolaydır hem de parçası bolca vardır piyasada. Toyota Corolla vardır yine ama Corolla Civic kadar iyi yol tutamaz ve Civic kadar iyi hızlanamaz ama çok rahat arabadır. Bu araçlara bakın Focus dışında sevdiğiniz olursa buluruz.

Megane 2, Megane 3 falan da baktım aslında kötü araçlar da değiller onlar ama içeride malzeme kalitesi kötüymüş.

Dediğiniz arabalara bakabilirim ama geniş midir o arabalar ? 5 kişi bineceğiniz sonuçta aile arabası olacak.

Megane kalitesiz değil aksine dayanıklı malzemeden yapıldığı için öyledir. Hepsi idare eder biraz Civic basıktır onun dışında hepsi ferah arabalardır. 5 Kişi binmek için en rahat araba ise Skoda Octavia'dır. sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres Bunun gibi bir Octavia bulabilirseniz güzel olur. TSI Olması korkutmasın 7-8 Litre civarında yakar. Dizel olmasını istiyorsanız da Focus 2 Sedan veya Jetta 5 1.6 TDI Olabilir.

Megane kalitesiz değil aksine dayanıklı malzemeden yapıldığı için öyledir. Hepsi idare eder biraz Civic basıktır onun dışında hepsi ferah arabalardır. 5 Kişi binmek için en rahat araba ise Skoda Octavia'dır. sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres Bunun gibi bir Octavia bulabilirseniz güzel olur. TSI Olması korkutmasın 7-8 Litre civarında yakar. Dizel olmasını istiyorsanız da Focus 2 Sedan veya Jetta 5 1.6 TDI Olabilir.

Hocam DSG aman aman :D

Şimdi yılsonuna kadar Euro uçar diye korkuyorum çünkü 2.el fiyatlarına yansıyor hemen. Bi bayram geçsin bakalım.

Focus 2'nin sedanı çok çirkin ben HB düşünüyorum Ford Focus için aslında :D Jetta'lar da güzel alternatif onlara da baktım.

Megane'ı biraz daha araştırayım olmadı. Şimdi yeni kasası çıkıyor Megane 3 uyguna bulursak aslında hiç de fena olmaz.

@Mert Megane bakın ama yanında 1.6 TDI Manuel Jetta ve 1.6 VTEC Civic'te bakın.
@Graphite 1.6 Mondeo benzinlisini kullandım atmosferik motorlu olanını sanırım ondaki de atmosferik benzinli araba hiç gitmek istemiyor ve yokuşlarda bayılma söz konusu. Mondeo en az bence 2.0 Litre motorla alınmalı. 1.6 Litre Focus'un hakkı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı