Ford Focus MK 2.5 gizli özellikleri açma

salim11

Hectopat
Merhabalar kısa süre önce Ford Focus MK 2.5 aldım internette arabaların lastik basınç sensörü gibi özellikleri var bunlar bende aktif değil nasıl açacagım bilen varsa yardımcı? Araba titanyum donanım paketi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fordlarda nasıl bilmiyorum ama VAG grubu araçlarda kablo ve yazılım alıp kendiniz yapabiliyorsunuz. Ya da sanayide özellik açan yerler var sizde de büyük ihtimal öyledir.

OBD2 cihazı ve Ford için yanlış hatırlamıyorsam Türkçe bir yazılım hazırlayan arkadaş vardı, onunla belirli özellikleri açabilirsiniz. Lakin bahsettiğiniz lastik basınç sensörü için jantlarınızda da fiziksel olarak bu sensörler olmalı ki çalışsın.

OBD2 cihazı ve Ford için yanlış hatırlamıyorsam Türkçe bir yazılım hazırlayan arkadaş vardı, onunla belirli özellikleri açabilirsiniz. Lakin bahsettiğiniz lastik basınç sensörü için jantlarınızda da fiziksel olarak bu sensörler olmalı ki çalışsın.
Focuslarda ESP varsa sensörde var diye biliyorum doğru mudur?

Hayır hocam ESP ile lastik basınç sensörünün herhangi bir bağı yok.
Hocam bağ şöyle var. Lastik basıncı iki şekilde ölçülebilir birincisi bildiğimiz sensör ile şuan çoğu araçta bu şekilde ikinci esp tcs tekerlerin dönüş hızlarını sürekli ölçtüğü için tekerler arasında meydana gelen aşırı dönüş farkında bunu anlıyor lastiğin havasının azaldığını yazılımsal olarak uyarabiliyor. Focus 2nin ve c max in makyajlı kasalarında araçta esp varsa(çoğunda yok) bu özellik modifiyeli elm ile açılıyor. Tabiiki sensör kadar hassas bilgi veremiyor ama misalen 32psi den 25 e , 22 psi ya düşünce uyarı verir.
Merhabalar kısa süre önce Ford Focus MK 2.5 aldım internette arabaların lastik basınç sensörü gibi özellikleri var bunlar bende aktif değil nasıl açacagım bilen varsa yardımcı? Araba titanyum donanım paketi.
Esp varsa mdifiyeli elm ile açılıyor. Sensör yok yazılımsal olarak(tekerlerin dönüş farkı) yapıyor. Dolayısıyla hassas değil ama sonuçta çok düşerse basınç uyarı verir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı