Ford Focus vs Toyota Corolla

Daha fazla  
Selam iyi geceler konu başlığını yanlış seçtiysem affediniz.
Babamla yeni bir araba alacağız 2 araba arasında kaldık.
İlk araba Toyota Corolla 1.6 touch paket 2018 model 16.000 kilometrede hatasız boyasız tramersiz bir araba
Diğer araba ise
Ford Focus 2015 1.6Ti-CVT Titanium paketli 104.000 kilometrede sadece sağ ön çamurluk'ta avuç içi kadar boyası olan harici hatasız boyasız bir araba
Ford Focus'un fiyatı 850.000 TL.
Toyota Corolla'nın fiyatı 890.000 TL.
Ford en Full paket olan arabada otomatik park bile varken Toyota Corolla'da ise orta paket olarak bildiğim (ortanın üstüde olabilir) bir paket mevcut
Fakat Toyota henüz 16binde olması beni cezbediyor diyebilirim.
Alacağımız arabayı genel olarak ben kullanacağım sizce hangisini tercih etmeliyiz?
Farklı önerilere açığız.

Selam iyi geceler konu başlığını yanlış seçtiysem affediniz.
Babamla yeni bir araba alacağız 2 araba arasında kaldık.
İlk araba Toyota Corolla 1.6 touch paket 2018 model 16.000 kilometrede hatasız boyasız tramersiz bir araba
Diğer araba ise
Ford Focus 2015 1.6Ti-CVT Titanium paketli 104.000 kilometrede sadece sağ ön çamurluk'ta avuç içi kadar boyası olan harici hatasız boyasız bir araba
Ford Focus'un fiyatı 850.000 TL.
Toyota Corolla'nın fiyatı 890.000 TL.
Ford en Full paket olan arabada otomatik park bile varken Toyota Corolla'da ise orta paket olarak bildiğim (ortanın üstüde olabilir) bir paket mevcut
Fakat Toyota henüz 16binde olması beni cezbediyor diyebilirim.
Alacağımız arabayı genel olarak ben kullanacağım sizce hangisini tercih etmeliyiz?
Farklı önerilere açığız.

Aleykümselam. Toyota Corolla tercih ederdim şahsen. Gerek km düşüklüğü gerek de daha yeni araç olması itibarıyla daha dikkat çekici. İlan koyma şansınız var mıdır? Karşılaştırma yapmak isteyen veya daha iyi öneri yapabilecek arkadaşlar için.

Direkt Corolla. Focus da çok iyidir fakat aile arabası olacaksa kafadan Corolla, km'si düşük olması da çok iyi. Seçim sonrası yukarı yönlü gidebileceği söyleniyor piyasanın. Gidip yapışıp alın. İyi bir yerden ekspertiz yaptırın ama yine de, 3-5 lira için kötü yerde yaptırmayın.

Dizel focus binicisi olarak bu ikisi arasından corolla. Aynı şartlarda olsalar focus derdim ama 16 bin km'de arabayla 100 bin aynı şey değil. Hem focusun benzinlisi de iyi gitmiyor.

Geri
Yukarı