Ford Ve Volkswagen'in Gölcük Projesi

images.jpeg

Ford ve Volkswagen şirketleri bir anlaşmaya yaparak ülkemizde üretim yapmaya karar verdiler. Ford aslında Türkiye'de aktif olarak üretim yapıyor ama bu işin başka bir proje olduğu söylenmekte.

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bir fabrikada üretime başlayacak olan Volkswagen şimdilik ticari araçlar için üretim yapacak. Transit, Ranger, Transporter ve Amarok gibi araçlar buna örnek. Bu konu ile alakalı Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün şu açıklamalar da bulundu:

"Ford ve VW ortak araç geliştirme ve üretme konusunda bir süredir görüşüyorlar. Ortada varılan bir anlaşma henüz yok. Çalışmalar sona yaklaşmakla birlikte halen devam ediyor. Çok kısa bir zaman sonra resmi açıklama her iki şirket tarafından yapılacaktır."

Yani şu anlık her şey net sayılmaz. Eğer Volkswagen bu projeyi gerçekliştirirse ülkemizde ki bu araçların fiyatının düşmesi olağan. Ford'un bu işi yapmasınında Volkswagen'e yarar sağlayacağını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Volkswagen bu projeyi gerçekliştirirse ülkemizde ki bu araçların fiyatının düşmesi olağan.
Araba fiyatları ucuz zaten. TR'de araba fiyatlarının pahalı olmasının sebebi şaşırmadığımız bir şey olan vergiler. Yahu araba fiyatına vergi alan devlet oldukça firmalar bir adım atsa ne yazacak?

Hakikaten öyle. Gurbetçilerimiz işçi olarak çalıştıkları halde Mercedes, BMW ile Türkiyeye izne geliyor. Biz mecburiyetten 25 yıllık Doğan, Şahinlere binip hava atıyoruz :).

Bu haber yalan. İstihbarat muhabiri arkadaşımla, Ford'un etkinliğine katılıp, üst düzey yetkiliyle görüştük. Böyle bir şeyin yalan olduğunu söyledi. Bu haberi ortaya atan kişi de farklı bir muhabir. Bilginize.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı