Format atarken BIOS değişiklik kabul etmiyor

Mstftaha

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar herkese. Sorunum tam olarak şöyle; laptopa format atmak istedim sıfır SSD'ye. USB Rufus vs. işlemlerini hallettim BIOS'ta USB'yi en üste taşıdım fakat ne yaptımsa format bir türlü başlamadı. F12 ön yükleme seçeneğini aktif edip kaydedip çıkıyorum yine de bir değişiklik olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Evet hocam ueıfi yaptım. Hatta başka bi usbye yazdırdım sonuç yine aynı. Marka logosunda kalıyor pc sadece biosa girebiliyorum.
Legayc Support Aktif etmeyi deneyiniz.
securi boot disable etmeyi deneye bilirsiniz
işletim sistemini Other OS olarak tanımlaya birsinizin, panelin adı aklıma gelmedi.
Hocam legacyi seçip F10 diyip çıkıyorum bi değişiklik olmuyor maalesef :(

Evet hocam ueıfi yaptım. Hatta başka bi usbye yazdırdım sonuç yine aynı. Marka logosunda kalıyor pc sadece biosa girebiliyorum.

Muhtemelen eski bir sistem kullanıyorsunuz biraz uzun sürecektir boot etmesi beklemeyi deneyin.

Birde ISO GPT formatında mı yazdırdınız ?

Muhtemelen eski bir sistem kullanıyorsunuz biraz uzun sürecektir boot etmesi beklemeyi deneyin.

Birde ISO GPT formatında mı yazdırdınız ?
Hocam daha önceki formatta böyle bi sorun olmamıştı kurulum ekranında girmiyor hiç. İsoyu da GPT yaptım Usb fat32 değil NTFS şeklinde formatladı rufusta bundan dolayı mı acaba

Sanmıyorum hocam Windows un sitesinden indirdim. Bide benim sistemde uefiden legacye geçmek istediğimde yine bi değişiklik olmuyor. MBR ile yazdırsam ise yarar mı acaba
Sisteminiz UEFI desteklemiyorsa bile BİOS bunu bildiriyor, yani bu donanım boot edilemez veya okunamıyor şeklinde ama yine de siz deneyin kafanızdaki soru işaretleri kalksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı