Format atarken BIOS'ta USB görünmüyor

iron_lion_zion

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba son 2 gündür başlıktaki şekilde çıldırıyorum. Olayı anlatıyorum en alta da fotoğrafları ekleyeceğim. Lenovo Z500 laptopa sahibim. Şu ana kadar recovery yapıyordum. Artık işletim sistemimi değiştirmek istiyorum. Windows'tan Ubuntuya geçiş yapmak istiyorum. Fakat ilk başta ikisini birden kullanmak istiyorum. Windows'u silmeden Ubuntu yükleyebilirim fakat harddisk bölük-pörtçük durumda. (Zaten yapamadım.) Ben de komple her şeyi silip sırayla düzenli bir şekilde yüklemek ilk amacım. Buraya kadar kendi isteğimden bahsettim. Kısaca USB'yi okutamıyorum/görmüyor/yok sayıyor/görmezden geliyor/takmıyor/vs. Şimdi içinizden Allahın armutuna bak BIOS ayarlarından "Boot Mode"u düzeltmemiş kıvranıyor solucan diyorsunuz biliyorum.

2012'den günümüze neredeyse tüm forumlardaki aynı konuları inceledim çözüm bulamadım. Gözden kaçırdığım muhakkak bir şey var sizinde incelemenizi istiyorum. Neden boot Menüde USB seçeneğim yok ve neden "EFI" bölümüne "BOOT DEVICE PRIORITY" de bulunan seçeneklerden birini sırtlayıp üst tarafa koyamıyorum?

Not: 3 çeşit USB'ye aynı dosyaları atıp kullandım. Daha önce başka bilgisayarlara USB'den format attım.

WhatsApp Image 2017-06-12 at 17.27.07.jpeg
WhatsApp Image 2017-06-12 at 17.27.08 (1).jpeg
WhatsApp Image 2017-06-12 at 17.27.08.jpeg
WhatsApp Image 2017-06-12 at 17.27.07 (3).jpeg
WhatsApp Image 2017-06-12 at 17.27.07 (2).jpeg
WhatsApp Image 2017-06-12 at 17.27.07 (1).jpeg

USB girişlerimde sıkıntı yok bilgisayarı açtığımda USB'leri görüyor BIOS modda görmüyor.
Gparted ile ne var ne yok düzleyeceğim. Bu şekilde yardım ederseniz sevinirim kısaca USB gösterme odaklı arkadaşlar. Yardım eden arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler. İyi forumlar arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı