MSI B150A Pro Sistem Format Atarken USB Devre Dışı Kalma Sorunu

P H A E D R U S

Hectopat
Daha fazla  
Öncellikle merhaba. Sizinle sorunumu paylaşacağım. Konuyu doğru yere mi açtım tam emin değilim.

Bugun vatan'dan pc topladım.
4600 tl civarı her şeyi aldım eve geldim. Format atıcam usb sorunuyla karşılaştım. Format atarken en başta bıos olsun usbler çalışıyor. Windows yükleme ekranına geçerken bu sefer usbler devre dışı oluyor. Bıos usb enable surekli uğraşmama rağmen bir türlü çözemedim bu sefer de 2. bir sorunla karşılaştım. Bıos usb devre dısı bıraktım kendı hatamla bu sefer bıos bıle gıremıyorum cunku usb kendi elimle kapattım. Sorundan soruna uğraşıyorum. Bu konu hakkında pek bilgi de bulamadım. Buraya yazma gereği buldum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri:
İ5 6500
MSI B150A PRO GAMİNG
GTX 970 MSİ

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

USB'den kurulum yapmaya çalışıyorsunuz galiba : USB belleği kasanın arkasındaki siyah usb'lere (Mouse/Klavye nin yanındakiler) takarak deneyin. Kurulum tamamlanınca, gerekli driverları kurmayı unutmayın.

İyi çalışmalar.

sorunu halledemedim fakat format attım
kurulumu cd den windows 7 64 bit kurmaya çalışıyorum ( diğer bilgisayarımda bu sorun yok )

windows 7 kurarken windows başlatılıyor ekranına gelince usb devre dışı kalıyor yani hiçbir giriş çalışmıyor( arka ön hepsini denedim klavye mouse ışıkları bile sönüyor ) bios ' dayken hepsi aktif sorunsuz çalışıyor sadece bios ekranını geçerken bu sorun var
en sonunda 2 gün boyunca uğraştım sonuç alamadım benimde aklıma bir fikir geldi eski portlu mor girişli klavye ile format atmayı denedim sorunsuz zar zor attım anakart cdlerindende usb driverlarını kurdum çalıştı arkasından tekrar format attım usbler belki tanıyınca bu sorun ortadan kalkar diyerek yine kalkmadı eski girişli klavye ile format tekrar attım simdi sistemimi kullanıyorum fakat, bu sorunu hala çözemedim sorun neyden kaynaklı olduğunu bilmiyorum çok tuhaf bir durum belki alakası varmı bilmiyorum fakat mouse klavye kulaklık hepsi logitech bunların driverlerinide kurarken çalışmayı durdurdu hatası alıyorum 3 donanımımdan tam perfomans alamıyorum

Merhabalar bende dun vatandan sistemi topladım ancak aynı sorun bende de var eski klavye ile kurulum yapılıyormu kesin olarak . ayrıca kurulumdan sonra usb ler calıstımı ?

sorunu halledemedim fakat format attım
kurulumu cd den windows 7 64 bit kurmaya çalışıyorum ( diğer bilgisayarımda bu sorun yok )

windows 7 kurarken windows başlatılıyor ekranına gelince usb devre dışı kalıyor yani hiçbir giriş çalışmıyor( arka ön hepsini denedim klavye mouse ışıkları bile sönüyor ) bios ' dayken hepsi aktif sorunsuz çalışıyor sadece bios ekranını geçerken bu sorun var
en sonunda 2 gün boyunca uğraştım sonuç alamadım benimde aklıma bir fikir geldi eski portlu mor girişli klavye ile format atmayı denedim sorunsuz zar zor attım anakart cdlerindende usb driverlarını kurdum çalıştı arkasından tekrar format attım usbler belki tanıyınca bu sorun ortadan kalkar diyerek yine kalkmadı eski girişli klavye ile format tekrar attım simdi sistemimi kullanıyorum fakat, bu sorunu hala çözemedim sorun neyden kaynaklı olduğunu bilmiyorum çok tuhaf bir durum belki alakası varmı bilmiyorum fakat mouse klavye kulaklık hepsi logitech bunların driverlerinide kurarken çalışmayı durdurdu hatası alıyorum 3 donanımımdan tam perfomans alamıyorum
Yardım edersen memnun olurum

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı