Çözüldü Format atarken bütün diskleri silmek mi gerekli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cyberbug 2077

Hectopat
Makaleler
1
İyi günler. Windows 10 bilgisayarımı Windows 11'e yükselteceğim ancak o Windows yükleme ekranında bazıları diskleri silip tekrar kendileri diskleri oluşturuyor. Ben tekrar oluşturmak istemediğim için biçimlendirme deyip geçmek istiyorum. Arada herhangi bir fark kalır mı? Eski Windows'tan dosyalar falan kalır mı? Veya (çok uçuk olacak ama) o diske takılı kalan veya dosya olmasa bile direkt diski virüs yapan bir şey olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Biçimlendirirseniz içerisinde dosya kalmaz. Sil yapanlar genellikle farklı boyutta disk oluşturmak için yapıyor ya da disk bölümünü tek disk olarak yapmak isteyenler yapıyor.
Biçimlendirirseniz içerisinde dosya kalmaz. Sil yapanlar genellikle farklı boyutta disk oluşturmak için yapıyor ya da disk bölümünü tek disk olarak yapmak isteyenler yapıyor.

Çözüm

Yani diyelim C diskinde bir virüs var. Bu virüs o diske yapılamaz değil mi? Yani biçimlendirme yapıp dosyaları silince bile gitmeyen bir virüs var mıdır?

Yani diyelim C diskinde bir virüs var. Bu virüs o diske yapılamaz değil mi? Yani biçimlendirme yapıp dosyaları silince bile gitmeyen bir virüs var mıdır?

Virüs, dosya gibi olduğu için biçimlendirme yapınca her şey siliniyor, disk tertemiz oluyor. Biçimlendirilip silinmeyen virüs olduğunu sanmıyorum. Belki diğer diske kendini kopyalamıştır, o yüzden ne kadar disk varsa biçimlendirin. Ben her zaman 1 tane diskiniz varsa sadece C diski olmasını öneririm.

Virüs, dosya gibi olduğu için biçimlendirme yapınca her şey siliniyor, disk tertemiz oluyor. Biçimlendirilip silinmeyen virüs olduğunu sanmıyorum. Belki diğer diske kendini kopyalamıştır, o yüzden ne kadar disk varsa biçimlendirin. Ben her zaman 1 tane diskiniz varsa sadece C diski olmasını öneririm.

Tamam çok teşekkürler hocam.

Geri
Yukarı