Format atarken disk biçimlendirilmiyor

Çok güzel. Diskinizde halihazırda Ubuntu var ise sistemi Ubuntu üzerinden açıp orada disk biçimlendirmesi yapabilirsiniz. Sadece biçimlerdirme yaparken format tipini ext4 yerine Windows'a uygun NTFS yapmanız gerekiyor.

Bunu nereden yapacağım peki.

IMG_20211218_210540.jpg

IMG_20211218_210540.jpg
IMG_20211218_210826.jpg

IMG_20211218_210540.jpg
IMG_20211218_210826.jpg

Diskinizi çıkarıp, sata kablosunu başka bir porta takıp dener misiniz bir? Diskinizde hata olabilir belki.
Laptop kullanıyorum başka bir port yok maalesef.
Diskinizi çıkarıp, SATA kablosunu başka bir porta takıp dener misiniz bir? Diskinizde hata olabilir belki.

Disk korumalı olabilir mi? PC de Windows 10 yüklemeyi denemişler sanırım. Sistem açılıyor fakat çöküyor. Çöktükten sonra da her şey sıfırlanıyor.
Diskinizi çıkarıp, SATA kablosunu başka bir porta takıp dener misiniz bir? Diskinizde hata olabilir belki.

Disk korumalı olabilir mi? PC de Windows 10 yüklemeyi denemişler sanırım. Sistem açılıyor fakat çöküyor. Çöktükten sonra da her şey sıfırlanıyor.

Sistem gördüğü sürece atabilirsiniz diye düşünüyorum. Deneyin. Ama lütfen içerisinde önemli bir veriniz olmadığına emin olun.

Sadece eski bilgisayarımda oyun depolama için kullanıyordum. İçinde sadece oyun var şu an önemsiz. Diski taktım ve format ekranındayım. İlerlemeyi paylaşacağım.
Sistem gördüğü sürece atabilirsiniz diye düşünüyorum. Deneyin. Ama lütfen içerisinde önemli bir veriniz olmadığına emin olun.
Maalesef olmuyor sanırım.
IMG_20211218_213332.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı