Çözüldü Format atarken disk gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Oğuz Eymen

Centipat
Daha fazla  
RAM
4 gb
SSD veya HDD modeli
SSD
Ekran kartı
Amd
İşlemci
Intel Core i5-2430M
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bugün arkadaşımın PC'sine format atarken, 'Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz?' ekranında hiçbir diskin olmadığını gördüm. İnternette, Intel RST sürücüsünü yükleyin diyen birçok kişi gördüm. Bu PC 11 yıllık ve RST'nin yeni nesil PC'lerde çalıştığını söyleyenler de var. Sizce bu durumu nasıl çözebilirim?

Çözüm
Hemen anlatayım; çözüm için herhangi bir tarayıcıya format atacağınız bilgisayarın modelini ve yanına RST sürücüsü yazıp enter'a basın oradan Windows'un da uyumlu olduğu siteden indirin ve format attığınız USB belleğin içine atın sürücüyü. Format ekranına gelin ve format ekranından Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz kısmında sürücü yükleye basıp flashın içindeki sürücüyü yüklüyorsunuz ve evet artık diskler gözükecektir. Not: Biz bu şekilde çözdük her bilgisayarda işe yaramayabilir.
Bilmiyorum ki hocam korkuyorumda bir şey olur diye.

Sizn BIOS menünüzde o ayar var mıdır emin değilim benim anakartım H610M-K bende format atığım gün bended ne SSD ne HDD gözükmüyordu CSM'yi açınca düzelmişti bir Google'dan aratın anakart modelini öğrenip.

Hemen anlatayım; çözüm için herhangi bir tarayıcıya format atacağınız bilgisayarın modelini ve yanına RST sürücüsü yazıp enter'a basın oradan Windows'un da uyumlu olduğu siteden indirin ve format attığınız USB belleğin içine atın sürücüyü. Format ekranına gelin ve format ekranından Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz kısmında sürücü yükleye basıp flashın içindeki sürücüyü yüklüyorsunuz ve evet artık diskler gözükecektir. Not: Biz bu şekilde çözdük her bilgisayarda işe yaramayabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı