Çözüldü Format atarken hangi ISO dosyası kullanılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

xbea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhabalar uzun zamandır yanlış sürücüler, hantal HDD vb. sorunlardan yavaşlayan bir dizüstü bilgisayarım vardı. Ben de onu format atıp SSD'ye geçirmek istiyorum ancak aklıma bir konu takıldı: Şimdi forumda bir @Recep Baltaş hocamın ISO dosyası var Mayıs 2021 tarihli, bir de internetten Windows 10 ISO yükleme aracını indirdim ve onun yazdığı ISO var. Sorum basit: Hangisi daha güncel ve hangisini kullanmalıyım?

Zaten geri kalanı aynı değişen bir durum yok, o yüzden cevaplarsanız sevinirim. Bir de Windows 11 yükle demeyeniz çünkü cihaz zaten sistem gereksinimlerini -6.nesil işlemci- karşılamıyor, evet bu tür engeller aşılıyor ancak olur da ileride bu tür cihazlara Microsoft bir tavır takınır da güncellemeleri keser ise hiç uğraşmak istemediğimden Windows 10 bana hayli hayli yeter. Konumu okuyup cevapladığınız için teşekkür ederim hocalarım, iyi günler, saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows'un aracı ile inen her zaman günceldir.
Forumdakilerde güncelliyor ama Update'leri eklemyiyor olabilirler.
Microsoft sanki ekliyor :) Kurduktan sonra Update ediliyor hepsinde.

Bizim paylaştığımız ISO zaten Microsoft sunucusundan iniyor. O yüzden Microsoft'tan indirin denmesini manasız buluyorum. Şu anda ister bizim linkten, ister MS sitesinden indir deyin, aynı Mayıs 2021 sürüm ISO inecek. Seçim sizin.

Herkese merhabalar uzun zamandır yanlış sürücüler, hantal HDD vb. sorunlardan yavaşlayan bir dizüstü bilgisayarım vardı. Ben de onu format atıp SSD'ye geçirmek istiyorum ancak aklıma bir konu takıldı: Şimdi forumda bir @Recep Baltaş hocamın ISO dosyası var Mayıs 2021 tarihli, bir de internetten Windows 10 ISO yükleme aracını indirdim ve onun yazdığı ISO var. Sorum basit: Hangisi daha güncel ve hangisini kullanmalıyım?

Zaten geri kalanı aynı değişen bir durum yok, o yüzden cevaplarsanız sevinirim. Bir de Windows 11 yükle demeyeniz çünkü cihaz zaten sistem gereksinimlerini -6.nesil işlemci- karşılamıyor, evet bu tür engeller aşılıyor ancak olur da ileride bu tür cihazlara Microsoft bir tavır takınır da güncellemeleri keser ise hiç uğraşmak istemediğimden Windows 10 bana hayli hayli yeter. Konumu okuyup cevapladığınız için teşekkür ederim hocalarım, iyi günler, saygılar.

Microsoft'un imaj yükleme aracı ile yapılan ISO veya Recep Baltaş'ın ISO'su. Fark etmez, ama Microsoft'un imaj yükleme aracını öneririm.

Bizim paylaştığımız ISO zaten Microsoft sunucusundan iniyor. O yüzden Microsoft'tan indirin denmesini manasız buluyorum. Şu anda ister bizim linkten, ister MS sitesinden indir deyin, aynı Mayıs 2021 sürüm ISO inecek. Seçim sizin.

Çözüm

Anladım hocam; önce MS sitesinden indirmiştim o hazır hale geldi sonra sizinkini gördüm ve indirme işlemi olarak 1 saat sürecek diyor malum internet hızımın tamamını kullanamıyorum Google amca üzerinden indirirken o yüzden MS hazır halde iken onu kullanacağım. Ancak öğrenmiş oldum Technopat üzerindeki ISO da gayet güncelmiş, bir dahakine hazır ISO indiririm buradan hocam. Hem bu konuda benim gibi aklı karışanlara örnek olmuş olur. Cevabınız için teşekkür ederim. İyi günler, saygılar.

İkisi de aynı işi görüyor. Recep hocamın dediği gibi "kurduktan sonra Update ediliyor" yani hangisini indirirseniz indirin her türlü güncellemeyi alacaksınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı