Format atarken hard diskim gözükmüyor

ucserin

Hectopat
Arkadaşlar, halihazırda Windows 10 yüklü bilgisayarıma format atmak istiyorum. Kurulum için USB işini hallettim Boot menüsünden de USB belleği seçerek kurulum, menüsüne geldim fakat fotoğrafta gördüğünüz gibi hard diskim gözükmüyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20200330_171331.jpg
    IMG_20200330_171331.jpg
    1.010,6 KB · Görüntüleme: 95
Hazır kurulu sisteme direk windows kuramassın önce sabit diski GPT modundan MBR moduna çevirmelisin. Daha sonra format işlemine başlaman gerek.
Bunu yapabilmen için kurulum kısmına ilk geldiğinde bilgisayarı onar diye bir adım göreceksin oradan komut satırı ile giriş yapıp Şu işlemi tamamladıktan sonra format atmayı dene.
1585581647940.png

Son düzenleme:
Hazır kurulu sisteme direkt Windows kuramazsın önce sabit diski GPT modundan MBR moduna çevirmelisin. Daha sonra format işlemine başlaman gerek.
Bunu yapabilmen için kurulum kısmına ilk geldiğinde bilgisayarı onar diye bir adım göreceksin oradan komut satırı ile giriş yapıp şu işlemi tamamladıktan sonra format atmayı dene.
Eki Görüntüle 524153

Çok sağ olun küçük birsey daha söylemek istiyorum hard diskim 2'ye bölünmüş durumda Windows C diskinde yüklü bu işlemi yaptıktan sonra D diskini biçimlendirmeden sadece C diskini biçimlendirerek format atabilir miyim?
Hazır kurulu sisteme direkt Windows kuramazsın önce sabit diski GPT modundan MBR moduna çevirmelisin. Daha sonra format işlemine başlaman gerek.
Bunu yapabilmen için kurulum kısmına ilk geldiğinde bilgisayarı onar diye bir adım göreceksin oradan komut satırı ile giriş yapıp şu işlemi tamamladıktan sonra format atmayı dene.
Eki Görüntüle 524153

Bir de bu onar kısmı nerede Windows kurulumu kısmında sadece yükselt ve yalnızca Windows'u yükle diye 2 seçenek var.
Eki Görüntüle 524153

Şu an dediğinizi anladım komut istemine girdim fakat list disk dedigimde disk 0 ve disk 1 çıkıyor ve disk 0 0 GB disk 1 ise benim USB belleğim.
Hocam farklı bir program vasıtası ile baktım diskim zaten MBR ne yapmam gerekiyor.

Eki Görüntüle 524153

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı