Format atarken hard diskimi çıkartsam dosyalarım silinir mi?

Daha önce hiç format atmadım biraz korktum bayağı önemli dosyalarım ve fotoğraflarım var.

Home değil de, Single Language önerıyorlar. Daha stabil ve hızlı çalışıyormuş. Benim için önemli olan az RAM tüketen olması.

Bu riski almak istemiyorsan çıkarabilirsin. Evet en hafif sürü Home sl. SSD olduğu için Win 8.1 kullanılmalı.

Teşekkürler :) siz ne önerirsiniz işletim sistemi olarak? Aslında 7 hala mantıklı geliyor bana ama 8.1 de çok hızlı diyorlar. 8.1 single language iyi midir? Fikri olan var mı? Windows 10 hiç stabil değil ve düzgün çalışmıyor.
Windows 10 aslında iyi bir işletim sistemi ancak sistem parçalarının iyi olması büyük etken oluyor. Windows 7 konusunda desteği kesilen bir işletim sistemini önermem. Windows 8.1 olabilir sisteminiz Windows 10'dan daha kararlı çalışacaktır.

Teşekkürler :) siz ne önerirsiniz işletim sistemi olarak? Aslında 7 hala mantıklı geliyor bana ama 8.1 de çok hızlı diyorlar. 8.1 Single Language iyi midir? Fikri olan var mı? Windows 10 hiç stabil değil ve düzgün çalışmıyor.

Ben 50 mb/s harddiskim var. Windows 10 bayağı yavaş oluyor günlük kullanımda. 8.1'ye geçtim. Günlük kullanımda daha hızlı olduğunu söyleyebilirim.

Bu riski almak istemiyorsan çıkarabilirsin. Evet en hafif sürü Home sl. SSD olduğu için Win 8.1 kullanılmalı.
Hepinize yardım ettiğiniz için teşekkür ederim. Windows 8.1 home single language kurmaya karar verdim. Format atmadan önce diskimi çıkartıp atacağım.

Windows 10 aslında iyi bir işletim sistemi ancak sistem parçalarının iyi olması büyük etken oluyor. Windows 7 konusunda desteği kesilen bir işletim sistemini önermem. Windows 8.1 olabilir sisteminiz Windows 10'dan daha kararlı çalışacaktır.
Windows 10 gerçektende güzel parçalar istiyor. :) Zaten son format attırdığımda 8.1 yüklemesini rica etmiştim fakat ya 7 ya da 10 atabilirim. 8.1 tavsiye edilmiyor gibi kelimeler kullandı. Elinde 8 olmadığını düşündüm ve adamı yormamak için tamam 10 kuralım dedim. Pişman değilim güzel bir deneyim oldu. Şimdi de hayatımda ilk defa 8'e geçiş yapacağım, hadi hayırlısı.

Windows 10 kullanıyorum. Windows 8.1 veya 7'ye döneceğim. Format atarken hard diskimde ki bilgileri kaybetmek istemiyorum. Format atarken diskimin güç ve SATA kablosunu çıkarıp sadece SSD diskime format atsam, formattan sonra tekrar hard diskimi bağlasam bir sorun oluşur mu? Ayrıca Windows 7 Home 64 Bit mi? Yoksa Windows 8.1 Home mu önerirsiniz?

Diski doğru seçersen format atarken.
Hiçbir kişisel dosyanda sorun olmayacaktır.
Silinmesi söz konusu bile olmaz.
Format atarken SSD'yi seçersen.
Bunu da disklerin kapasitesinden ve marka modelden ayırt edebilirsin format atarken :)

Format tamamlandı tüm dosyalar duruyor herhangi bir problemim yok. Fakat bu windows 8'in menüsü kullanışlı gelmedi. Ayrıca ayarlar gibi uygulamaları açına alt taraftaki program listesi kapanıyor. Onun dışında bir sorun göremiyor gibiyim ama tam içime sinmedi gibi, windows 7 kullanmak hala mantıklı mı? Yoksa zamanla alışır mıyım?

Son düzenleme:
Format tamamlandı tüm dosyalar duruyor herhangi bir problemim yok. Fakat bu Windows 8'in menüsü kullanışlı gelmedi. Ayrıca ayarlar gibi uygulamaları açına alt taraftaki program listesi kapanıyor. Onun dışında bir sorun göremiyor gibiyim ama tam içime sinmedi gibi, Windows 7 kullanmak hala mantıklı mı? Yoksa zamanla alışır mıyım?

Maalesef Windows 8 de o sıkıntı var başlat menüsü kullanışlı değil değiştirmenin bir yolu yok
Ücretli programlar ile değiştirilebilir ama ben tavsiye etmem bu programları.

Maalesef Windows 8 de o sıkıntı var başlat menüsü kullanışlı değil değiştirmenin bir yolu yok
Ücretli programlar ile değiştirilebilir ama ben tavsiye etmem bu programları.
Bende düşündüm de değiştirmeye güvenemedim. Windows 7'ye dönecektim iso dosyası bulamadım. Lisanssız windows 8.1 ile geçinmeye çalışıyoruz.

Bende düşündüm de değiştirmeye güvenemedim. Windows 7'ye dönecektim ISO dosyası bulamadım. Lisanssız Windows 8.1 ile geçinmeye çalışıyoruz.

Windows 7 USB flash hazır halde satıyorum.
Lisanslaman içinde ayrı bir USB var ikisi birlikte.
Letgo'da satıyorum düşünürsen bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı