Format Atarken "Hazırlanıyor" Kısmında Kaldı

Ablamın 2016 model oyuncu bilgisayarı var. 1TB SSHD. Aynısı ondada oluyor. Harddiski sıkıntılı herhalde bozuk. 1-2 Saate bitiyor ''Hazırlanıyor.''

Ablamın 2016 model oyuncu bilgisayarı var. 1TB SSHD. Aynısı ondada oluyor. Harddiski sıkıntılı herhalde bozuk. 1-2 Saate bitiyor ''Hazırlanıyor.''
Artık çok geç güç tuşu ile kapattım, yeniden deneyeceğim. Yeniden açtım, sonuç;
15941259278571244835022.jpg

Artık çok geç güç tuşu ile kapattım, yeniden deneyeceğim. Yeniden açtım, sonuç;
Eki Görüntüle 609503
Ben olsam flash belleğe isoyu yeniden yazarım. Rufus ile. Burda tekrar bios'a gir usb ile bilgisayarı başlat harddiskin dosyalrını sil tekrar kur çünkü kapattığından dolayı eksik dosya yükleyebilir.
Bu tür harddisk sorunları sabır gerektirir. Aynı sorunu çok yaşadığımdan biliyorum. 1-2 Saat bekle.

Ben olsam flash belleğe isoyu yeniden yazarım. Rufus ile. Burda tekrar bios'a gir usb ile bilgisayarı başlat harddiskin dosyalrını sil tekrar kur çünkü kapattığından dolayı eksik dosya yükleyebilir.
Yeniden boot menüsünden kurulum ekranına geldim. C'yi biçimlendirme yapsam sıkıntı olur mu? En baştan temiz kurmak istiyorum.
Screenshot_20200707-155220.png

Disk'i sen mi bölerek biçimlendirdin?
Biçimlendirme olarak hangisi? ayırma? birleştirme?

Yani, C ve D'deki dosyaları sil birşey olmaz bende öneririm. C ve D'yi sil sıkıntı yok tabi bir dosyan yoksa (kişisel). 681gb olan diske kurmanı öneririm. Birleştiredebilirsin c ve d'yi sorun olmaz da baştan 3 tane olanları birleştirme. Onlar kurtarma için olan vs. diskler ilk 3 şey önemli.
Yani, C ve D'deki dosyaları sil birşey olmaz bende öneririm. C ve D'yi sil sıkıntı yok tabi bir dosyan yoksa (kişisel). 681gb olan diske kurmanı öneririm. Birleştiredebilirsin c ve d'yi sorun olmaz da baştan 3 tane olanları birleştirme. Onlar kurtarma için olan vs. diskler ilk 3 şey önemli.
Sildiysen ve C ile D'yi birleştirmediysen 681gb olana kurmanı öneririm. diğerinede kişisel dosyalarını koyarsın herhalde. Oyun oynayacaksan 681gb olan diske kur yoksa sıkıntı çıkar. Ayrıca kuruluyor gibi yerler uzun sürebilir çünkü harddiskin sıkıntılı gibi gözüküyor. Çok yaşadım ki yardımcı oluyorum sana Allah'tan. Bir sıkıntı çıkarsa konuya yaz bakarım en kısa sürede.
Hayır önceden biri C biri D idi. C olanda eski kurulum ve az önce yarıda bıraktığım kurulum ile ilgili şeyler vardı. Bende bicimlendirip kuruyorum tekrar C'ye, sıkıntı olurmu hocam?
Tamamen temizleme anlamında bicimlendirdim.
Oldu mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı