Format Atarken HDD Görünmüyor

Berk Ovalı

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Normalde sorunsuz olarak kullandığım hard diskim Windows 10 ISO dosyasını kullanarak format atmaya çalıştığımda hard diskimi göremiyorum. ISO dosyası Microsoft'un sitesindeki son sürüm. Anakartım Foxconn G31MXP. Herhangi bir driver güncellemesi mi yapmam gerek yoksa bu tarz durumlarda Low Level Format mı son çaredir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Low Level ile ilgisi olduğunu sanmıyorum. Sorunsuz görmesi gerek. BIOS'ta IDE/AHCI ayarı varsa AHCI'yi açın.
AHCI modu default olarak aktif gözüküyor. O seçenekleri değiştirerek de denedim aynı şekilde görmüyor HDD'yi. Farklı CD'ler ile de Boot etmeyi denedim. Yalnız Windows 10 değil diğer işletim sistemlerini kurarken de aynı hatayı alıyorum.
AHCI modu default olarak aktif gözüküyor. O seçenekleri değiştirerek de denedim aynı şekilde görmüyor HDD'yi. Farklı CD'ler ile de Boot etmeyi denedim. Yalnız Windows 10 değil diğer işletim sistemlerini kurarken de aynı hatayı alıyorum.
Hata çözüldü.
Kurulum ekranına geldiğinizde Shift + F10 ile komut istemini açın. Sırasıyla:
  1. Diskpart komutunu verin.
  2. List disk komutuyla diskleri listeleyin. Eğer disk burada görünüyorsa numarasına göre select disk {disk numarası} ile sabit diskinizi seçin.
  3. Clean komutu ile diski tamamen silin ve kurulum ekranına dönüp disk biçimlendirme menüsünden Yenile deyin.

Sorun çözüldü. Benzer sorunla karşılaşanlar aşağıdaki yöntemden yararlanabilirler.

Hata çözüldü.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı