Format atarken her bölüm silinmeli mi?

Alperen0

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, format atarken SSD, HDD ve birkaç küçük boyutlu bölmeler gözüküyor. Bazılarının yanında OEM sistem vs. yazıyor, onlara dokunmuyorum. Hata mı yapıyorum? Hepsini silmem mi gerekiyor yoksa sadece Windows'un kurulu olduğu diski silsem yeterli mi?

1600479584908.png

SSD şuan takılı gene SSD ye kurduğumda bilgisayar açılmadı. HDD ye kurdum açıldı SSD bozuk da değil aygıt yöneticisinde gözüküyor. Ayrıca SSD ye kurunca ilk seferde PC açılıyor lakin yeniden başlatınca hata alıyorum. Sanki laptop yine HDD den boot etmeye çalışıyor gibi. Nasıl ayarlayacağım?
Hata:
1600480193621.png

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 673187

SSD şuan takılı gene SSD ye kurduğumda bilgisayar açılmadı. HDD ye kurdum açıldı SSD bozuk da değil aygıt yöneticisinde gözüküyor. Ayrıca SSD ye kurunca ilk seferde PC açılıyor lakin yeniden başlatınca hata alıyorum. Sanki laptop yine HDD den boot etmeye çalışıyor gibi. Nasıl ayarlayacağım?
Hata:Eki Görüntüle 673188
Bu sorunu ben de yaşadım. Çözümü gayet basit. Windows'u sadece SSD takılıyken kurun.

Sadece SSD takılıyken kurunca HDD'yi de kullanabileceğim değil mi?
Tabi ki. Sadece kurulum sırasında HDD takılı olmasın. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarı kapatıp HDD'yi geri takarsınız. UEFI/BIOS üzerinde de doğru diskteki "Windows Boot Manager"in en başta olduğundan emin olursunuz.

Sorunun sebebi Windows kurulumunun bootloaderi veya bazı sistem bölümlerini yanlış diske kurması.

Tabi ki. Sadece kurulum sırasında HDD takılı olmasın. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarı kapatıp HDD'yi geri takarsınız. UEFI/BIOS üzerinde de doğru diskteki "Windows Boot Manager"in en başta olduğundan emin olursunuz.

Sorunun sebebi Windows kurulumunun bootloaderi veya bazı sistem bölümlerini yanlış diske kurması.
Tamam 1 2 gün içinde deneyeceğim denedikten sonra buraya yazarım çok teşekkürler.
Bir de SSD ye kurunca OS Boot Manager de sadece HDD var.

Yeni konular

Geri
Yukarı