Çözüldü Format atarken klavye ve fare çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

barisdincer

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar,

Elimde eski bir sistem var ve ikinci el satış platformlarına ilan vermek istiyordum. İçerisindeki dosyaların kaldırılması için bilgisayarı sıfırlama- USB format olarak değil, Windows'un sıfırlama seçeneğini kulanarak - işlemi yapmak istedim. Fakat sıfırlamadan önce çalışmakta olan fare ve klavye, kurulum ekranında tepki vermiyor. Herhangi bir tepki vermediği için de kurulum aşamasını tamamlayamıyorum.

BIOS'a girmek için klavyede ilgili tuşa bastığım zaman BIOS menüsüne girebiliyorum - "USB functions ve ilgili olabilecek tüm seçenekler enabled" -- BIOS'da kullanabildiğim klavye, kurulum ekranında hiçbir reaksiyon vermiyor. Ayrıca, bildiğiniz gibi bilgisayar sıklıkla güç butonundan kapatıldığında Windows'un kurtarma merkezine yönlendirilirsiniz. Klavyeyi burada da kullanabiliyorum fakat burada kullanıyor olabilmek de herhangi bir işime yaramıyor 😕

Eğer sorun USB ile ilgiliyse PS2 klavye alabilirim desem de maalesef PC'de PS2 girişi yok.

Farklı bir çözüm öneriniz varsa minnettar olurum.

Çözüm
İyi günler arkadaşlar,

Elimde eski bir sistem var ve ikinci el satış platformlarına ilan vermek istiyordum. İçerisindeki dosyaların kaldırılması için bilgisayarı sıfırlama- USB format olarak değil, Windows'un sıfırlama seçeneğini kulanarak - işlemi yapmak istedim. Fakat sıfırlamadan önce çalışmakta olan fare ve klavye, kurulum ekranında tepki vermiyor. Herhangi bir tepki vermediği için de kurulum aşamasını tamamlayamıyorum.

BIOS'a girmek için klavyede ilgili tuşa bastığım zaman BIOS menüsüne girebiliyorum - "USB functions ve ilgili olabilecek tüm seçenekler enabled" -- BIOS'da kullanabildiğim klavye, kurulum ekranında hiçbir reaksiyon vermiyor. Ayrıca, bildiğiniz gibi bilgisayar sıklıkla güç butonundan kapatıldığında Windows'un kurtarma merkezine yönlendirilirsiniz. Klavyeyi burada da kullanabiliyorum fakat burada kullanıyor olabilmek de herhangi bir işime yaramıyor 😕

Eğer sorun USB ile ilgiliyse PS2 klavye alabilirim desem de maalesef PC'de PS2 girişi yok.

Windows'un sıfırlama seçeneğinden dolayı oluyor bu sorun, aynısını bende yaşadım Flash bellek ile format attım.
İyi günler arkadaşlar,

Windows'un sıfırlama seçeneğinden dolayı oluyor bu sorun, aynısını bende yaşadım Flash bellek ile format attım.

Çözüm
Ps2 olmaması kötü olmuş bu tür durumlarda can kurtaran oluyor benim için ps2. Bazen bios pilini çıkartarak bios sıfırlamak sorunu çözebiliyor bunu deneyebilirsiniz. İçerisindeki hdd/ssd diski farklı bir bilgisayarda formatlayın bölüm oluşturmayın daha sonra pcye geri takıp bootable usb ile pcye start verin flash diskten boot eder yükleme kısmına gelirse orada yüklemeyi devam ettirebilrisiniz, ayrıca farklı windows imageleri ile denemenizde fayda var çünkü bazı kalıplarda usb sürücü sorunları olabiliyor. Eğer Win10 kuracaksanız bazen son çare olarak harddiske başka pcde win10 kurup çözüm bulabiliyorum bunu da deneyebilirsiniz.

PS2 olmaması kötü olmuş bu tür durumlarda can kurtaran oluyor benim için PS2. Bazen BIOS pilini çıkartarak BIOS sıfırlamak sorunu çözebiliyor bunu deneyebilirsiniz. İçerisindeki hdd/ssd diski farklı bir bilgisayarda formatlayın bölüm oluşturmayın daha sonra PC'ye geri takıp bootable USB ile PC'ye start verin flash diskten boot eder yükleme kısmına gelirse orada yüklemeyi devam ettirebilrisiniz, ayrıca farklı Windows imageleri ile denemenizde fayda var çünkü bazı kalıplarda USB sürücü sorunları olabiliyor. Eğer Windows 10 kuracaksanız bazen son çare olarak hard diske başka PC'de Windows 10 kurup çözüm bulabiliyorum bunu da deneyebilirsiniz.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı