Format atarken "Kurulum başlıyor" ekranında kalma sorunu

Ufukhan Akyel

Centipat
Merhabalar,
Bilgisayarıma USB ile Windows 8.1 yüklemeye çalıştığım zaman şimdi yükle butonuna bastığımda kurulum başlıyor ekranına geliyor, 30-45 dakika geçmesine rağmen hala o ekranda kalıyor.

Her türlü yolu denedim. 2 adet RAM var birini çıkarıp diğeriyle denedim, farklı kombinasyonlar denedim yine de olmadı. Sorunun RAM belleklerden olmadığını anladım.

Acaba sorun HDD'de olabilir mi?
Bilgisayarı 2012 yılında aldım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 2 gündür bununla uğraşıyorum.

Laptop: Acer Aspire E1-571G.
İşlemci: Intel Core i5 3210M.
RAM: 6 GB (4+2)
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 620M.

USB'ye yazığınız kalıp ISO dosyasının sağlam olduğundan emin olun, gerekirse yeniden indirip USB'ye tekrar yazın.
HDD kaynaklı olma ihtimali var ancak laptopu düşürmediyseniz veya HDD bölümüne darbe yemediyse çok olası değil.
Ayrıca USB diski farklı USB portlarında deneyin. Eğer USB 3.0 portuna takıyorsanız kurulum sırasında 3.0 driverını devre dışı bıraktığı için(ilk USB 3.0 kullanılan laptoplarda bu olabiliyor) kesintiye uğruyor olabilir. 2.0 portuna takıp deneyin.

Yüklemeye çalıştığın dosyada, USB'de , BIOS ayarlarında hata olabilir.

Dosyayı düzgün indirdiğinden ve USB'ye kopyaladığından emin ol.
USB'yi Tam olarak biçimlendir ve +8 GB olmasına özen göster. (Sanırım FAT32 şeklinde formatlanması gerekiyor.)
BIOS ayarlarınla yüklediğin dosyanın uyumlu olduğundan emin ol.

USB'ye yazığınız kalıp ISO dosyasının sağlam olduğundan emin olun, gerekirse yeniden indirip USB'ye tekrar yazın.
HDD kaynaklı olma ihtimali var ancak laptopu düşürmediyseniz veya HDD bölümüne darbe yemediyse çok olası değil.
Ayrıca USB diski farklı USB portlarında deneyin. Eğer USB 3.0 portuna takıyorsanız kurulum sırasında 3.0 driverını devre dışı bıraktığı için(ilk USB 3.0 kullanılan laptoplarda bu olabiliyor) kesintiye uğruyor olabilir. 2.0 portuna takıp deneyin.
bilgisayar bir kere yere düştü masadan ama o zaman bir sorun olmadı

Yüklemeye çalıştığın dosyada, USB'de , BIOS ayarlarında hata olabilir.

Dosyayı düzgün indirdiğinden ve USB'ye kopyaladığından emin ol.
USB'yi Tam olarak biçimlendir ve +8 GB olmasına özen göster. (Sanırım FAT32 şeklinde formatlanması gerekiyor.)
BIOS ayarlarınla yüklediğin dosyanın uyumlu olduğundan emin ol.

Microsoft'un kendi sitesinden indirdim isoyu ve 2 adet usb hazırladım Legacy BIOS için

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı