Çözüm Format atarken mavi ekran hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hielah

Kilopat
Sosyal Tayfı
Merhaba,

Bugün kendi yaşadığım sorunu nasıl çözdüğümü anlatacağım, çok uzun bir yazı olmayacak zaten. Belki benim gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için bir çözüm yolu olabileceğinden bu konuyu açmak istedim.

Aldığım hatayı görme şansım pek olmadı, zira hızlı bir şekilde sistem mavi ekran hatası verip kendini yeniden başlatıyordu.

Öncelikle BIOS'u sıfırlayıp denedim olmadı. Sonra Flash belleği sıfırlayıp, en güncel Windows 10'u yükleyip, tekrar format atmaya çalıştım, onda da mavi ekran hatası aldım.

BIOS'tan USB Flash belleği üste alıp, kaydet ve çık yaptıktan hemen sonra bu hatayı alıyordum.

Çözüm: Sorun benim de tahmin ettiğim üzere Flash bellek arızasıymış, farklı bir Flash ile deneyince sorun çözüldü.

Eğer siz de bu tarz problem yaşıyorsanız öncelikle Flash belliğinizi biçimlendirip, Technopat Sosyal'in verdiği linkten Rufus ile Flash belleğinize Windows 10'u yükleyin veya Microsoft'un sitesinden aracı indirerek Windows'u Flash belleğinize yükleyin ve tekrar format atmayı deneyin. Hala da hata alıyorsanız Flash belleğinizde bir arıza olabilir.

Okuduğunuz için teşekkürler, iyi günler.

O halde ek yapayım. RAM arızalı olursa ya da SATA portu arızalı olursa aynı sorunlar oluşabiliyor. SATA kablosu için de geçerli tabii bu. Tabii bir de hatalı sektöre sahip bir diskse o da aynı sonucu doğurabiliyor.

Geri
Yukarı