Çözüldü Format atarken mavi ekran hatası

• Konuyu başlatan vsn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

vsn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
.
RAM
4GB 1333Mhz
Ekran kartı
Hd5450
Anakart
Esonic h61fhl
Hemen sorunumu anlatayım.
Dünden beri bilgisayarıma format atmaya çalışıyorum ve yaklaşık %40'lardayken mavi ekran geliyor ekrana ve bilgisayar kapanıyor. Herhangi bir hata kodu veya QR kod yok ekranda. Ne yapabilirim?

Not; ISO dosyasını Media Creation Tool ile USB'ye yazdırdım.

Çözüm
Ekran kartında sorun var demek ki.

Şimdi ise klavye seçimi ekranını geçince mavi ekran geliyor, yine hata kodu yok + ekran kartı bağladım.

Bilgisayar ekran kartı yokken gayet normal çalışıyor, şu anda ekran kartının sürücülerini kurmaya çalışıyorum. Sürücüleri kurunca düzelmesini umuyorum.

Ekran kartını çıkardığımda sorunsuz kullanıyorum bilgisayarı.

Arkadaşlar geldim, sorun çözümünü buldum. İşlemci fanından kaynaklıymış. Termal macun yeniledim ve fanı iyice yerleştirdim ve yavaşlık/bsod sorunları ortadan kalktı.
Ben hala yazılım tarafında sorun yaşadığınızı düşünüyorum. Aksi takdir de diskinize yoğunlaşmak lazım fakat dediğim gibi ben pek ihtimal veremedim. Iso dosyasını yeniden indirmelisiniz belki Recep Baltaş hocamın yayınladığı bir yazı vardı orada temiz iso dosyalarını güvenle indirebilirsiniz.

Ben hala yazılım tarafında sorun yaşadığınızı düşünüyorum. Aksi takdir de diskinize yoğunlaşmak lazım fakat dediğim gibi ben pek ihtimal veremedim. Iso dosyasını yeniden indirmelisiniz belki Recep Baltaş hocamın yayınladığı bir yazı vardı orada temiz iso dosyalarını güvenle indirebilirsiniz.

İlaveten W7'den geçiş yapıyorsanız diskiniz MBR formatında olabilir GPT çevirmek gerekecektir.

İlaveten W7'den geçiş yapıyorsanız diskiniz MBR formatında olabilir GPT çevirmek gerekecektir.

Şu anda 3 kere UEFI olarak denedim hepsinde mavi ekran hatası aldım. Şimdi ise MBR olarak deneyeceğim.

Son düzenleme:
Şu anda 3 kere UEFI olarak denedim hepsinde mavi ekran hatası aldım. Şimdi ise MBR olarak deneyeceğim.

Eğer bu sefer de işe yaramazsa, HDD'yi değiştireceğim.

(ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden Media Creation Tool ile indirdim)
Evet okumuştum oradan indirdiğinizi ancak hdd değişmeden önce size paylaştığım linkten bir indirip deneyin, ilaveten mbr formatı, format ekranında shift+f10 komutu ile cmd üzerinden yapmalısınız

Evet okumuştum oradan indirdiğinizi ancak HDD değişmeden önce size paylaştığım linkten bir indirip deneyin, ilaveten MBR formatı, format ekranında Shift+F10 komutu ile CMD üzerinden yapmalısınız.

USB'ye yazdırırken Rufus'tan MBR seçtim ve o şekilde başladım formata şu anda %20 ve ilerliyor.

%30'da iken yine mavi ekran verdi ve kapandı şu anda:(

Evet okumuştum oradan indirdiğinizi ancak HDD değişmeden önce size paylaştığım linkten bir indirip deneyin, ilaveten MBR formatı, format ekranında Shift+F10 komutu ile CMD üzerinden yapmalısınız.

CMD üzerinden ne yapacağım anlamadım.

USB'ye yazdırırken Rufus'tan MBR seçtim ve o şekilde başladım formata şu anda %20 ve ilerliyor.

%30'da iken yine mavi ekran verdi ve kapandı şu anda:(

CMD üzerinden ne yapacağım anlamadım.
BIOS'tan Legacy modunu açtınız mı?
MBR modda da sorun çıkıyorsa ya USB portunda sorun olabilir ya da HDD kullanıyorsanız onda bad sector olabilir.

BIOS'tan Legacy modunu açtınız mı?
MBR modda da sorun çıkıyorsa ya USB portunda sorun olabilir ya da HDD kullanıyorsanız onda bad sector olabilir.

UEFİ ya da MBR olması fark etmiyor sanırım, çalışan bir HDD ile Windows’a giriş yaptığımda da 10 dakika içinde mavi ekran geliyor. Yine hata kodu yok.

UEFI'ya da MBR olması fark etmiyor sanırım, çalışan bir HDD ile Windows'a giriş yaptığımda da 10 dakika içinde mavi ekran geliyor. Yine hata kodu yok.

Sorun RAM'ya da işlemcide olabilir mi?

HDD veya SSD'de problem olabilir önceden HDD veya SSD'de bir problem yaşadıysanız ondan kaynaklanabilir. SSD veya HDD'nizde hata olup olmadığını denetleyebilirseniz denetleyin ve bize belirtin.

Ekran kartını sökünce tuhaf bir şekilde format oluyor. %51'de şu an. Anakarta bağladım ve oldu ekran kartını sökünce. Neden böyle oldu bilen?

Ekran kartında sorun var demek ki.

Şimdi ise klavye seçimi ekranını geçince mavi ekran geliyor, yine hata kodu yok + ekran kartı bağladım.

Bilgisayar ekran kartı yokken gayet normal çalışıyor, şu anda ekran kartının sürücülerini kurmaya çalışıyorum. Sürücüleri kurunca düzelmesini umuyorum.

Ekran kartını çıkardığımda sorunsuz kullanıyorum bilgisayarı.

Arkadaşlar geldim, sorun çözümünü buldum. İşlemci fanından kaynaklıymış. Termal macun yeniledim ve fanı iyice yerleştirdim ve yavaşlık/bsod sorunları ortadan kalktı.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı