Çözüldü Format atarken mavi ekran hatası

• Konuyu başlatan vsn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

vsn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
.
RAM
4GB 1333Mhz
Ekran kartı
Hd5450
Anakart
Esonic h61fhl
Hemen sorunumu anlatayım.
Dünden beri bilgisayarıma format atmaya çalışıyorum ve yaklaşık %40'lardayken mavi ekran geliyor ekrana ve bilgisayar kapanıyor. Herhangi bir hata kodu veya QR kod yok ekranda. Ne yapabilirim?

Not; ISO dosyasını Media Creation Tool ile USB'ye yazdırdım.

Çözüm
Ekran kartında sorun var demek ki.

Şimdi ise klavye seçimi ekranını geçince mavi ekran geliyor, yine hata kodu yok + ekran kartı bağladım.

Bilgisayar ekran kartı yokken gayet normal çalışıyor, şu anda ekran kartının sürücülerini kurmaya çalışıyorum. Sürücüleri kurunca düzelmesini umuyorum.

Ekran kartını çıkardığımda sorunsuz kullanıyorum bilgisayarı.

Arkadaşlar geldim, sorun çözümünü buldum. İşlemci fanından kaynaklıymış. Termal macun yeniledim ve fanı iyice yerleştirdim ve yavaşlık/bsod sorunları ortadan kalktı.
Hata tam olarak nedir normalde yazar.

İngilizceden anladığım kadarıyla bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı az sonra yeniden başlatılacak gibi bir şey yazıyor ama yeniden başlatmıyor direk kapanıyor o anda ve açılmıyor ben açana kadar.

Şu anda yeniden deniyorum mavi ekranı yakalayabilirsem fotoğrafını atacağım.Eki Görüntüle 1640905

Bu sefer mavi ekran yerine bu geldi.

C0A599DC-4952-4667-A00B-3249B322EFF3.jpeg

Şimdi ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Benim şahsi fikrim format dosyası arızalı gibi görünüyor, yazdırma esnasında sorun oldu. Rufus ile format usb'si hazırlamanız kanaatindeyim ben zira sorun pc de değil usb'de görünüyor

EFI kurulum yapıyorsanız Legacy kurulumu deneyin.
Eski sistemlerde EFI desteği eksik olabiliyor.

Anakartımda UEFI desteği var. Formattan önce de UEFI kullanıyordum.

Benim şahsi fikrim format dosyası arızalı gibi görünüyor, yazdırma esnasında sorun oldu. Rufus ile format USB'si hazırlamanız kanaatindeyim ben zira sorun PC de değil USB'de görünüyor

Rufus ile yazdırıp bir daha format atmalıyım değil mi?

Anakartımda UEFI desteği var. Formattan önce de UEFI kullanıyordum.

Rufus ile yazdırıp bir daha format atmalıyım değil mi?
Bende de EFI özelliği olan bir mini PC var ama GNU/Linux, Android ve Windows 8.1'de sorun yokken Windows 10'u EFI modda yükleyemiyor. Legacy modda yüklenebiliyor.
Anakarta daha yeni BIOS varsa yükseltmeyi deneyin.

Evet dediğim gibi format dosyasında sorun olmuş gibi görünüyor, ISO dosyanızdan da emin iseniz Rufus ile yazdırıp bastan bir format gerek.

Tamamdır.

@atesumut USB'ye dosyayı yeniden yazdırdım fakat yine de %20'deyken mavi ekran geldi ve kapandı bilgisayar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı