Format atarken mavi ekran hatası

ruzgarsse

Centipat
Merhabalar arkadaşlar, yeni aldığım 2. el bilgisayar win7 32 bit home basic ile geldi. 4 gb ram ile almıştım onu 8 gb yaptım. Bununla birlikte 32 biti 64 yapmak istediğm için format atmayı istedim fakat ne yaptıysam atamadım. Sistem özelliklerinde VESTEL'in logosu var ve hem win7 hem win8 hem de win10 kurmayı deniyorum olmuyor. Kuruluma başlarken ki logodan sonra mavi ekran veriyor. Hatanın adı " Kernel Security Check Failure ". Biosu güncelledim ve secure boot ayarını biosumda bulamadım. Lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkür ediyorum.

BIOS'a gir ve optimize defaults save yap.
Sadece tek RAM takılı olsun ve memtest yap ve bitene kadar bekle ve sonucu söyle. Sonuç temiz ise;
Windows 7x64 dosyasını Rufus ile MBR-CSM olarak yazdır ve tekrar dene.

BIOS'a gir ve optimize defaults save yap.
Sadece tek RAM takılı olsun ve memtest yap ve bitene kadar bekle ve sonucu söyle. Sonuç temiz ise;
Windows 7x64 dosyasını Rufus ile MBR-CSM olarak yazdır ve tekrar dene.
Memtestte başlar başlamaz yüzde 1 de kalıyor devam etmiyor. Şimdi fark ettim bu anakart sadece yüklü gelen windows 7 home basic 32 bit de düzgün devam ediyor. Başka windows kurulu ssd takınca da aynı şekilde windows simgesinden sonra mavi ekran veriyor.
H61M DS2 değil mi var dual BIOS kullandım daha önce.
Dual bios anakartın üzerinde de yazıyor. 2.2 sürüm bu anakart.

Memtestte başlar başlamaz yüzde 1 de kalıyor devam etmiyor. Şimdi fark ettim bu anakart sadece yüklü gelen windows 7 home basic 32 bit de düzgün devam ediyor. Başka windows kurulu ssd takınca da aynı şekilde windows simgesinden sonra mavi ekran veriyor.

Dual bios anakartın üzerinde de yazıyor. 2.2 sürüm bu anakart.
RAM'lerde sorun var iade et. Anakart W8/W10 desteği var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı