Format atarken "seçilen bölüm biçimlendirilemedi" hatası

40Haramiler

Centipat
Makaleler
1
SSD veya HDD modeli
Sandisk
Merhaba arkadaşlar.Yeni sıfır SSD aldım, laptopa format atacaktım, o da ne, seçilen bölüm biçimlendirilemedi hatası var karşımda. Daha öncedende bir kere başıma gelmişti komut satırıyla çözmüştüm fakat şu an kodları hatırlamıyorum, yardımcı olabilir misiniz?
Aldığım hatalar şuralarda.
  • Diskpart.
  • List disk.
  • Select disk 0 (GPT yazısı işaretli değil)
  • Clean (hata 1)
  • Create Partition primary.
  • Fortmat fs = NTFS (hata)
  • Format fs = GPT (hata)
  • Ya da format fs = NTFS ekranında yüzde sıfırda donuyor.
Kodlama uzmanı değilim rehberlere göre hareket ettiğimde takılıyorum şu an.

Galiba yanlış yapıyorum 🤔

Dosya Ekleri

• IMG_20221005_223637.jpg
    IMG_20221005_223637.jpg
    94,4 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20221005_224924.jpg
    IMG_20221005_224924.jpg
    109 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Bu programı kullanarak daha rahat halledebilirsin ben buradan yapıyorum her zaman.

Teşekkür ederim dostum fakat hem bilmediğim bir program hem de komut satırıyla çözülebilecek bir şey sonuçta sıfır SSD alan herkes uğraşıyordur bununla bir şekilde, EFI alanı oluşturmayı bilsem sorun kalmayacak 🤷🏻‍♀️

Teşekkür ederim dostum fakat hem bilmediğim bir program hem de komut satırıyla çözülebilecek bir şey sonuçta sıfır SSD alan herkes uğraşıyordur bununla bir şekilde, EFI alanı oluşturmayı bilsem sorun kalmayacak 🤷🏻‍♀️

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu diyorsun sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu diyorsun sanırım.

Denedim maalesef işe yaramıyor, Virtual disk service error hatası alıyorum işin sonunda.🤔 EFI alanı olmadığından herhalde 🤷🏻‍♀️

Hayır, sanal sürücü olarak algılıyor diskinizi.

Farkındayım ama bunun sebebi ne olabilir işte 🤔 GPT convertlememe izin vermiyor, MBR convertlememede, format fs = NTFS'ler zaten hak getire 🤷🏻‍♀️ sadece create Partition primary komutu stabil çalışıyor ama üstünde oynama yaparken dahi convert GPT konumunda hata veriyor, araştırmaya devam edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı