Format atarken starting windows yazısında takıldı

zafer tunca

Hectopat
Daha fazla  
Sorunum başlıkta belirttiğim gibi ama görünenden biraz daha karşık.Sanırım format atmaya çalıştığım usbde
bi sorun var.Olay şu ki ne kadar beklersem bekliyim herhangi bi ilerleme yok ve eski windowsa geri dönemiyorum çünkü msi fast boot özelliği açık ve usb portları windows açılana kadar çalışmıyo ki bu yüzden konuyu donanıma açmayıda düşündüm.Bir kaç saattir kafa yoruyorum ama aklıma hiç bişi gelmedi.
Sanırım kasanın içini açmam gerekicek. :(

Hocam çözüm şu;
bilgisayarı hirens boot-cd den çalışan windows vb. ile CD Bortamında açın. önemli dosyalarınız varsa D ye alın. disk yönetiminden windows un bulunduğu diski biçimlendirin (biçimlendirme yapmazsanız formatta hata verecektir.) windows dvd takarak format atın.

2. çözüm : İşin özü windows 7 kurarken windows starting ekranında takılıyorsa legacy support ‘ı enable yapmanız gerekiyor ve sorun düzeliyor.

Hocam çözüm şu;
bilgisayarı hirens boot-cd den çalışan windows vb. ile CD Bortamında açın. önemli dosyalarınız varsa D ye alın. disk yönetiminden windows un bulunduğu diski biçimlendirin (biçimlendirme yapmazsanız formatta hata verecektir.) windows dvd takarak format atın.

2. çözüm : İşin özü windows 7 kurarken windows starting ekranında takılıyorsa legacy support ‘ı enable yapmanız gerekiyor ve sorun düzeliyor.
HOCAM BENDEDE AYNI HATA VAR DEDİĞİNİZ KISMI BİOSDAN ENABLE YAPMAMA İZİN VERMİYOR O SEÇENEĞİ DEĞİŞTİREMİYORUM
LĞTFEN YARDIM EDERSENİZ
Sıkıntı olmaz umarım @Recep Baltaş @Ali Güngör

HOCAM BENDEDE AYNI HATA VAR DEDİĞİNİZ KISMI BİOSDAN ENABLE YAPMAMA İZİN VERMİYOR O SEÇENEĞİ DEĞİŞTİREMİYORUM
LĞTFEN YARDIM EDERSENİZ
Sıkıntı olmaz umarım @Recep Baltaş @Ali Güngör
Legacy enabled yapman için önce secure boot u kapatman gerek kapat sonra tekrar gir biosa Legacy ile usb i öne alarak tekrar formatı başlat, yine sıkıntı çıkarıyor ise donanımsal bir sıkıntı vardır..

Legacy enabled yapman için önce secure boot u kapatman gerek kapat sonra tekrar gir biosa Legacy ile usb i öne alarak tekrar formatı başlat, yine sıkıntı çıkarıyor ise donanımsal bir sıkıntı vardır..
Secur boot kapattıktan sonra ne yapacagımı anlamdım pardon

Secur boot kapattıktan sonra kaydet cıktım tekrar bıos gırdım hala ENABLE yapmıyorum legency supportu bırde boot kısmında 1. Sıraya usb aldım save exıt yptım starting wındowsda hala lütfen yardım edin..

Secur boot kapattıktan sonra kaydet cıktım tekrar bıos gırdım hala ENABLE yapmıyorum legency supportu bırde boot kısmında 1. Sıraya usb aldım save exıt yptım starting wındowsda hala lütfen yardım edin..
Tekrar gir biosa boot menüyü Legacy yap Usb diski 1.sıraya al formatı başlat olmadı youtube dan falan izle öyle yap...

Hocam çözüm şu;

Süpersiniz sayenizde çözüldü sorunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı