Format atarken Steam'ı taşıma

YILDIZ_53

Hectopat
Yer
Rize
Daha fazla  
Meslek
No Meslek
Format atacağım bilgisayara fakat Steam C diskine yüklü 2 oyunum C'de, yani Steam'ın olduğu yerde diğer 2 oyunumu D diskine taşımıştım Steam üzerinden.
Şimdi bilgisayara format atarsam C diskine yani Steam'ın olduğu yere, D diskindeki 2 oyuna bir sıkıntı olur mu açılmama gibi vs.
bu D diski, yani 2 oyunun Steam'den ayrı yerde olduğu bölüm.

d diski 1.png

ddiski 2.png

Bu da C diskindeki Steam yani Steam'in kurulu olduğu yer.

steam.png

Steam üzerinden yedekleme yaptıysanız formattan sonra tekrar Steam üzerinden yedeği geri yüklemeniz gerekiyor.
Kopyala-yapıştır olarak olmaz .Steam üzerinden yedekleme yaptığınız sürece bir şey olmaz.

Direkt olarak dosyayı kopyalarsanız bir sorun olmaz formattan sonra aynı şekilde kullanırsınız. İlk Steam açılışında onar deyin sadece. Oyunları Steam üzerinden yedeklediyseniz sonrasında yedekten kurulum yapmanız gerekiyor.

D diskini formatlamayacaksanız hiçbir şey olmaz. Formattan sonra siteden Steam'i ilk defa kuracakmış gibi indirin. C diskine kurulumu yapın. Steam kurulduktan sonra kütüphane ayarlarından D diskindeki Steam yolunu tanıtın. Bu kadar.

D diskinde ayrı bir Steam kurulu sanıyorum. Ona göre cevap verdim. Sadece oyunu kopyaladıysan onu bilemiyorum.

Direkt olarak dosyayı kopyalarsanız bir sorun olmaz formattan sonra aynı şekilde kullanırsınız. İlk Steam açılışında onar deyin sadece. Oyunları Steam üzerinden yedeklediyseniz sonrasında yedekten kurulum yapmanız gerekiyor.

Yanlışınız var bence Steam'in kendine göre yedekleme sistemi var, dediğim şekilde yaparsa sorunsuz geri kurar.

Steam üzerinden yedekleme yaptıysanız formattan sonra tekrar Steam üzerinden yedeği geri yüklemeniz gerekiyor.
kopyala-yapıştır olarak olmaz.Steam üzerinden yedekleme yaptığınız sürece bir şey olmaz.

Yedekleme yapmadım. Steam üzerinden oyunun dosya yerini D ye aldım yerim yok diye.

D diskini formatlamayacaksanız hiçbir şey olmaz. Formattan sonra siteden Steam'i ilk defa kuracakmış gibi indirin. C diskine kurulumu yapın. Steam kurulduktan sonra kütüphane ayarlarından D diskindeki Steam yolunu tanıtın. Bu kadar.

D diskinde ayrı bir Steam kurulu sanıyorum. Ona göre cevap verdim. Sadece oyunu kopyaladıysan onu bilemiyorum.

D diski değil, C'yi formatlayacağım. Steam de C'de kurulu fakat 2 oyunu Steam üzerinden alanını D'ye taşıdım.

Yanlışınız var bence Steam'in kendine göre yedekleme sistemi var, dediğim şekilde yaparsa sorunsuz geri kurar.

Ama fazla alan kaplamaz mı? Sonuçta 2 oyun D ye yüklü sadece Steam C'de kurulu.

Format atacağım bilgisayara fakat Steam C diskine yüklü 2 oyunum C'de, yani Steam'ın olduğu yerde diğer 2 oyunumu D diskine taşımıştım Steam üzerinden.
Şimdi bilgisayara format atarsam C diskine yani Steam'ın olduğu yere, D diskindeki 2 oyuna bir sıkıntı olur mu açılmama gibi vs.
bu D diski, yani 2 oyunun Steam'den ayrı yerde olduğu bölüm.

Eki Görüntüle 950421

Eki Görüntüle 950422

Bu da C diskindeki Steam yani Steam'in kurulu olduğu yer.

Eki Görüntüle 950427

Hayır bir sorun olmaz Steam'ı geri yüklediğinde oyun yolunu değiştirirsiniz. Açarken de onar dersiniz herhangi bir sorun olmadan oynarsınız. Ben öyle yapıyordum.

ayrıca kopyalamadım steam üzerinden oyunun ayarlar kısmından yükleme klasörünü değiştirdim yani d ye yükledim

Yedekleme yapmadım Steam üzerinden oyunun dosya yerini D ye aldım yerim yok diye.

D diski değil C'yi formatlayacağım Steam de C de kurulu fakat 2 oyunu Steam üzerinden alanını D ye taşıdım.

Ama fazla alan kaplamazmı sonuçta 2 oyun D ye yüklü sadece Steam C de kurulu.

Rehber mevcut, bence işinizi sağlama alınız.

Hayır bir sorun olmaz Steam'ı geri yüklediğinde oyun yolunu değiştirirsiniz. Açarken de onar dersiniz herhangi bir sorun olmadan oynarsınız. Ben öyle yapıyordum.
kesin çözümmü bu yoksa tahminen falanmı çünkü bi oyunu 3 gün daha bekliyemem açıkcası risk almak istemiyorum

Rehber mevcut, bence işinizi sağlama alınız.
peki şey yapsam nasıl olur şimdi steam c de yüklü ya ben o c de yer açsam d deki oyunu c ye alsam sonra yedekleme yapsam yerinide d yapsam olmazmı

Geri
Yukarı