Format atarken USB'nin içinde sadece Windows mu olmalı?

RyanSann

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bugün bilgisayarıma format atmak için USB'me Windows yükleyecektim fakat USB'nin içinde önemli fotoğraflar var. Bu USB'nin içine Windows'u atsam format atarken sorun çıkarır mı yoksa USB'nin içinde sadece Windows mu olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bugün bilgisayarıma format atmak için USB'me Windows yükleyecektim fakat USB'nin içinde önemli fotoğraflar var. Bu USB'nin içine Windows'u atsam format atarken sorun çıkarır mı yoksa USB'nin içinde sadece Windows mu olmalı?

Windows'u USB'ye atmak için USB'nin formatlanması gerekecek ve bu yüzden resimleri başka bir yere almalısınız.

Ama Windows'u USB'ye Rufus'la yazdırdıktan sonra USB'de başka bir klasör oluşturup resimlerinizi onun içine tekrar atabilirsiniz sorun olmaz. Ama ilk etapta Windows'u USB'ye yazarken Rufus USB'nizi formatlamak zorunda.

Eğer resimleri geçici olarak aktaracak kadar yeriniz yoksa tavsiyem bir marketten falan 16GB lık bir USB flash alın ve Windows'u kurmak için onu kullanın.

Resimleri bilgisayarına at. Ardından USB'ye GPT olarak Ventoy kur. Ardından Windows ISO'nu ve resimleri USB içine kopyala. Bilgisayarı yeniden başlatıp USB'yi boot et. Açılan menüden Windows'u seç. Ardından wimboot de ve yüklenmesini bekle. Ardından Windows kurulum ekranı gelecek dilediğin gibi kurulumunu yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı