Windows 10 format atarken Boot sırası ne olmalı?

Makaleler
1
Arkadaşlar, format atıyorum şu anda BIOS'a girdim fakat USB'nin ismi gözükmüyor. USB takılı şu anda ekte resmini paylaştım hangisi USB çözemedim. ya da Boot sırasını gösterirseniz sevinirim.

IMG_20210526_162324.jpg

Farklı bir usb portuna takıp deneyebilir misin? Sırayla port değiştirdikten sonra burada yine gözükmez ise bilgisayar başlarken bios değil, boot menüye girmeyi dene.
Her bilgisayarda tuşlar aynı olmasa da, F10,F12 veya F8 tuşlarından birisi çalışacaktır büyük ihtimalle. Orada USB`den boot edebileceğini düşünüyorum.

Hocam Windows'un orijinal sitesi kendi programı zaten yazdı belleğe MBR hangisi oluyor?

Yüklediğin ISO dosyasını Rufus ile yazdırmayı dene USB'ye. Technopat'ın USB hazırlama videosunu aşağıya bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Farklı bir USB portuna takıp deneyebilir misin? Sırayla port değiştirdikten sonra burada yine gözükmez ise bilgisayar başlarken BIOS değil, Boot menüye girmeyi dene.
Her bilgisayarda tuşlar aynı olmasa da, F10, F12 veya F8 tuşlarından birisi çalışacaktır büyük ihtimalle. Orada USB'den Boot edebileceğini düşünüyorum.

BIOS'ta gözükmediyse Boot Menü'den hiç gözükmez.

Hocam Windows'un orijinal sitesi kendi programı zaten yazdı belleğe MBR hangisi oluyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan hazırlayacaksın.

Farklı bir usb portuna takıp deneyebilir misin? Sırayla port değiştirdikten sonra burada yine gözükmez ise bilgisayar başlarken bios değil, boot menüye girmeyi dene.
Her bilgisayarda tuşlar aynı olmasa da, F10,F12 veya F8 tuşlarından birisi çalışacaktır büyük ihtimalle. Orada USB`den boot edebileceğini düşünüyorum.
Hocam yaptım teşekkür ederim size son bir sorum olacak ben şimdi c ve e diski olarak 2 ye ayırdım sadece c ye format atmak istiyorum hangisi olduğunu nasıl anlayacağım ?
Burda yedeklerim var onlara bişey olmasını istemiyorum bunu nasıl yapabilirim ?

Dosya Ekleri

• IMG_20210526_160210.jpg
    IMG_20210526_160210.jpg
    284 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20210526_163952.jpg
    IMG_20210526_163952.jpg
    196,3 KB · Görüntüleme: 47
Hocam yaptım teşekkür ederim size son bir sorum olacak ben şimdi C ve E diski olarak 2'ye ayırdım sadece C ye format atmak istiyorum hangisi olduğunu nasıl anlayacağım?
Burada yedeklerim var onlara bir şey olmasını istemiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Formatlamak istediğin diskleri zaten gösterecek sana. Orada 172 GB harici hepsini seçeceksin.

Geri
Yukarı