Çözüldü Format atarken Windows logosunda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Herolog

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eski kasamda hard disk olmadığı için bir hard disk buldum.
İçinde Windows XP kuruluydu ve sorunsuz çalışıyordu.
Ben de Windows 10 kurmak istedim ve her zamanki gibi formata başladım.
Fakat Windows logosu ve altında yükleniyor işareti olan ekranda kalıyor.
Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• 16848405796592484742594869055046.jpg
    16848405796592484742594869055046.jpg
    46 KB · Görüntüleme: 27
Çözüm
Epey bir beklemeni öneririm animasyon döndüğü sürece. Olmuyorsa 8.1 deneyebilirsin. Anakart BIOS güncellemesi zor bulunan/bulunmayan bir model.

Tamamdır sağ ol abi. Yarın sabaha kadar sürse bile bekleyeceğim bunu.

Epey bir beklemeni öneririm animasyon döndüğü sürece. Olmuyorsa 8.1 deneyebilirsin. Anakart BIOS güncellemesi zor bulunan/bulunmayan bir model.

Recep abi saat 18:00'de iptal ettim USB3.0 portuna format diskini taktım yarım saat sonra geldiğimde yeşil ekran olmuştu. Tekrar denedim yine yükleme animasyonunda kaldı. Bende bu sefer Windows XP'yi açıp HDD içindeki silebildiğim her şeyi sildim ve disk bölümlerini birleştirme yapmaya çalıştım. Birleştirildi yazdı ama bana hiçbirleşti gibi gelmedi. Tekrar bir deneyim dedim ve sonuç şansa yükleme animasyonunda birkaç saniye kaldı ve sonunda o engeli aştık.

Windows bu diske kurulamaz yazıyordu şu konuda olan gibi Çözüldü: Windows yüklenemiyor | Disk bir süre sonra bozulabilir ama başlattım. Yavaş yavaş yükleniyor bakalım ne olacak. Bir süre idare etsin zaten içinde önemli bir bilgi depolanmayacak tamamen bozulduğunda bir SSD alırım. İşlemcisi zayıf kaldı keşke satmasaydım Q9550 işlemcisini.
Animasyonun dönmesi durmuyorsa bekle. Duruyorsa sabit disk sorunu olabilir. Yine de detaylı donanım özelliklerini belirtmende fayda var. Bazı eski Casper laptoplarda BIOS güncellemesi gerekiyordu. Masaüstünde olmadı ama benzer bir durum olabilir.

Windows yükleniyordur. Hard disk eski olduğu için 1 saate sürebilir belki daha fazla. O altaki dönüyorsa hata vermiyorsa yüklüyordur. Hard diskin durumuna göre birkaç saat sürebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows XP'den Windows 10'a geçmenden kaynaklı. Muhtemelen donanım kaldırmıyor. PC özelliklerini yazarsan net cevap veririm.

Animasyonun dönmesi durmuyorsa bekle. Duruyorsa sabit disk sorunu olabilir. Yine de detaylı donanım özelliklerini belirtmende fayda var. Bazı eski Casper laptoplarda BIOS güncellemesi gerekiyordu. Masaüstünde olmadı ama benzer bir durum olabilir.

Recep abi bildirime basıp Recep Baltaş yazısını görünce hem şaşırdım hem sevindim.😂
Animasyon durmuyor.
  • Pegatron IPM41-D3 anakart
  • Pentium E6600 işlemci
  • 4+4 atermiter DDR3 1333MHz RAM
  • Casper 250W PSU var
Sadece bugün 500GB Samsung eski bir hard disk taktım ve ASUS bir anakartın kuzey köprüsü siyah renk hoşuma gittiği için onu taktım. Bu anakartın BIOS'u hiçbir yerde yok galiba. Bu kasada Casper marka 2010 yılında çıkan 1GB RAM Nirvana modeli.
Beklemedeyim durumda değişiklik olursa yazarım.

Windows yükleniyordur. Hard disk eski olduğu için 1 saate sürebilir belki daha fazla. O altaki dönüyorsa hata vermiyorsa yüklüyordur. Hard diskin durumuna göre birkaç saat sürebilir.

Şu an dönüyor evet. Hard disk statu bad yazıyordu sistem açılmadan önce ondan olabilir mi?

Windows XP'den Windows 10'a geçmenden kaynaklı muhtemelen donanım kaldırmıyor PC özelliklerini yazarsan net cevap veririm.

Aynı donanıma daha önce de Windows XP'den Windows 10 geçişi yaptım sorunsuz. Sadece hard disk yeni galiba ondan dolayı. Yeni derken durumu eski ama sisteme yeni takıldı yani.

Tamamdır sağ ol abi. Yarın sabaha kadar sürse bile bekleyeceğim bunu.

Recep abi saat 18:00'de iptal ettim USB3.0 portuna format diskini taktım yarım saat sonra geldiğimde yeşil ekran olmuştu. Tekrar denedim yine yükleme animasyonunda kaldı. Bende bu sefer Windows XP'yi açıp HDD içindeki silebildiğim her şeyi sildim ve disk bölümlerini birleştirme yapmaya çalıştım. Birleştirildi yazdı ama bana hiçbirleşti gibi gelmedi. Tekrar bir deneyim dedim ve sonuç şansa yükleme animasyonunda birkaç saniye kaldı ve sonunda o engeli aştık.

Windows bu diske kurulamaz yazıyordu şu konuda olan gibi Çözüldü: Windows yüklenemiyor | Disk bir süre sonra bozulabilir ama başlattım. Yavaş yavaş yükleniyor bakalım ne olacak. Bir süre idare etsin zaten içinde önemli bir bilgi depolanmayacak tamamen bozulduğunda bir SSD alırım. İşlemcisi zayıf kaldı keşke satmasaydım Q9550 işlemcisini.

Dosya Ekleri

• 16848604929535062785343328949204.jpg
    16848604929535062785343328949204.jpg
    60,1 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı