Çözüldü Format atarsam Win 10 silinir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fuat Çil

Hectopat
Ben 2 yıllıık bir laptop kullanıyorum ve son 1 aydır tek 1 günde birkaç sorun çıktı detayları = NVIDIA 1050 Driver geri yüklenmiyor - Technopat Sosyal ( Bakarsanız çok iyi olur fiziksel bir sorun olma ihtimali çok korkuyuyor beni ) ben bu videodan =

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptopuma format atsam Win 10 silinir mi? Çünkü Win 10 geri yükliycek kadar bilgim yok ve açıkçası korkuyorum şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Çözüm
Ben 2 yıllıık bir laptop kullanıyorum ve son 1 aydır tek 1 günde birkaç sorun çıktı detayları = NVIDIA 1050 Driver geri yüklenmiyor - Technopat Sosyal ( bakarsanız çok iyi olur fiziksel bir sorun olma ihtimali çok korkuyuyor beni ) ben bu videodan =

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Laptopuma format atsam Win 10 silinir mi? Çünkü Win 10 geri yükliycek kadar bilgim yok ve açıkçası korkuyorum şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Genelde laptop Windows 10 lisansı ile satın aldıysanız cihazın altında Windows logosu ibaresi mevcutsa lisansınız BIOS gömülü olarak geliyor. Format atsanız dahi otomatik etkinleştirme yapacaktır. Ancak siz her duruma karşı Windows 10 lisansınızı Microsoft mail hesabınızla etkinleştirin.
Technopat'ın format atma videosu mevcut.
Önce bir flash disk bulmanız lazım yaklaşık 8GB yeter sanıyorum.
Microsoftun kendi sitesinden Windows 10.iso dosyasını indirmelisiniz
Ardından RUFUS programı ile iso dosyasını flash diske yüklemeniz lazım.
Bilgisayarı flash disk ile başlatmanız lazım
Ondan sonrası zaten ekrandaki uygulamayı kullanıyorsun..

Ben 2 yıllıık bir laptop kullanıyorum ve son 1 aydır tek 1 günde birkaç sorun çıktı detayları = NVIDIA 1050 Driver geri yüklenmiyor - Technopat Sosyal ( bakarsanız çok iyi olur fiziksel bir sorun olma ihtimali çok korkuyuyor beni ) ben bu videodan =

Laptopuma format atsam Win 10 silinir mi? Çünkü Win 10 geri yükliycek kadar bilgim yok ve açıkçası korkuyorum şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Genelde laptop Windows 10 lisansı ile satın aldıysanız cihazın altında Windows logosu ibaresi mevcutsa lisansınız BIOS gömülü olarak geliyor. Format atsanız dahi otomatik etkinleştirme yapacaktır. Ancak siz her duruma karşı Windows 10 lisansınızı Microsoft mail hesabınızla etkinleştirin.

Çözüm
Ayrıca 2 yıldan sonra format atarsanız bilgisayarınız hızlanacaktır.

ddu ile kaldırmayı denedinmi ?
ddu ile kaldırdım nvdia dan tekrar 1050 mi indirdim sistem uyumluluğu falan herşey tamam dedi hiçbir sorun yok fakat genede çalışmıyor ne experience (açılıyor giriyorum fakat hiçbir oyunu ögstermiyor) nede nvidia ekran kartı ayarları ( sağ tık a basınca çıkıyordu )
tam olarak nerden anlıycam BIOS un olduğunu cihazımın altında değilde kutusunda olabilrmi ? yada başka biryerden öğrenme şansım varmı
şimdi baktım ve farkettim laptop umun kutusunda WİN10 logosu var şidmi sadece format atmam yeterlimi yeterli değilse başka arkadaşların önerilerini uygulıycam

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı