BIOS'tan format atarsam her şey gider mi?

Serdar Arbay

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım açılmıyor. otomatik onarım hatası veriyor. Bu yüzden flash ile BIOS'tan format atma gibi bir düşüncem var. Böyle bir işlemde bütün resimler, klasörler falan gider mi? Giderse kurtarma şansımız var mı?

Biçimlendirmezsen gitmez. Yedek için bir diskin varsa klasörlerin ondaysa ona Windows kurmazsan gitmez, kuracağın diske Windows kuracaksan biçimlendireceğin için gider.

Biçimlendirmezsen gitmez. Yedek için bir diskin varsa klasörlerin ondaysa ona Windows kurmazsan gitmez, kuracağın diske Windows kuracaksan biçimlendireceğin için gider.

Tam olarak dediğinizi anlamadım fakat resimlerim falan hepsi D diskinde yani Windows farklı diskte.
BIOS'tan format atarken disk seçme şansım var mı?
Elinde Windows kurulum USB'si varsa kurtarabilirsin.
Disk seçme ekranında eski C diskini seç Windows.old diye bir klasör oluşur kurtarırsın.

BIOS'tan format atarken nereye format atacagımızı seçme yeri var mı ki?

Tam olarak dediğinizi anlamadım fakat resimlerim falan hepsi D diskinde yani Windows farklı diskte.
BIOS'tan format atarken disk seçme şansım var mı?

BIOS'tan format atarken nereye format atacagımızı seçme yeri var mı ki?

Hocam siz BIOS'tan format atmıyorsunuz, sadece elinizdeki flaşı normal Windows gibi boot ediyorsunuz. USB'deki sistem açıldığında aşamaları takip edin diski seçtiğinizde Windows.old oluşturulur tarzı bir şey diyecek, ona cevap verin ve kurulum başlayaca sorun çözülecek. Bilgisayarınızın markasını atarsanız USB'yi nasıl boot edeceğinizi tarif edebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, farklı bir diske kuracağın için öbür diskine etki etmez. Mesajımda belirtmiştim zaten. Yani dosyaların gitmez.

Var.

Bana yardımcı olabilecek bir video falan var mıdır hiçbir fikrim yok yanlış bir şey yapmak istemem.
Hocam siz BIOS'tan format atmıyorsunuz, sadece elinizdeki flaşı normal Windows gibi boot ediyorsunuz. USB'deki sistem açıldığında aşamaları takip edin diski seçtiğinizde Windows.old oluşturulur tarzı bir şey diyecek, ona cevap verin ve kurulum başlayaca sorun çözülecek. Bilgisayarınızın markasını atarsanız USB'yi nasıl boot edeceğinizi tarif edebilirim.

Bir format USB'si hazırladıktan sonra BIOS'a gireyim ve oradan format atmak istedigim yeri mi seçeyim yani?

Windows 10 kuracaksanız buradaki adımları takip edeceksin:
Buradaki konuya gidip format atma işlemini öğren. Format atarken hangi diskine Windows kuracaksın diye karşına geliyor. Onu hangi diskine kuracaksan onu seç. Önemli dosyaların olduğu diske kurmak yerine başka diske Windows kur.

Buradaki konuya gidip format atma işlemini öğren. Format atarken hangi diskine Windows kuracaksın diye karşına geliyor. Onu hangi diskine kuracaksan onu seç. Önemli dosyaların olduğu diske kurmak yerine başka diske Windows kur.

Teşekkürler. Bir sorum olursa size bildiririm.

Videodaki 9.kısım da yani disk bölümleme kısmında mı hangi diske format atılcagını seçiyoruz tam anlamadım da?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı