Format atılan PC'den ses gelmiyor

efe kan

Hectopat
Selamlar,

Windows 7 olan bilgisayarımızı HDMI kablosu ile TV'ye bağlar ve dizi, film vs işimizi görürdük. Windows 7 resmi olarak kaldırıldığı günden itibaren bilgisayarın dengi şaştı. Sitelere girmiyor, video izleyemiyor, dosya daha açamıyorduk, bildiğiniz kasıyordu. Yaklaşık 1 saat önce Windows 10 Home kurdum fakat ses alamıyoruz, kablo takılı değil diyor fakat biz daha önce kablo kullanmadan HDMI kablosunu TV'ye taktığımızda sesi alabiliyorduk, şimdi alamıyoruz. Bunun çözümü nedir?

Not: Monitör olarak TV kullanmaktayız.

Ses driver ile ilgili sorun olabilir.Driver pack solution indirip denemenizi tavsiye ederim
3. parti uygulamalarla driver güncellemek sağlıklı değil. Eğer driverlarda sorun varsa elle kurulum yapın.

Denetim Masası'nda Aygıtlar ve Yazıcılar'da Ses sekmesinde, tam hatırlamıyorum ama HDMI'yı bağladığınız zaman orada bağladığınız cihaz görünmesi gerek. Devre dışıysa aktif edin.

Driverler ile ilgili olabilir. Driver güncelleştirmeleri veya driver yükleyecek iseniz kesinlikle ve kesinlikle manuel olarak güncellemenizi tavsiye ederim. Otomatik bir driver güncelleştirme aracı kullanırsanız driver bakımından büyük sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Selamlar,

Windows 7 olan bilgisayarımızı HDMI kablosu ile TV'ye bağlar ve dizi, film vs işimizi görürdük. Windows 7 resmi olarak kaldırıldığı günden itibaren bilgisayarın dengi şaştı. Sitelere girmiyor, video izleyemiyor, dosya daha açamıyorduk, bildiğiniz kasıyordu. Yaklaşık 1 saat önce Windows 10 Home kurdum fakat ses alamıyoruz, kablo takılı değil diyor fakat biz daha önce kablo kullanmadan HDMI kablosunu TV'ye taktığımızda sesi alabiliyorduk, şimdi alamıyoruz. Bunun çözümü nedir?

Not: Monitör olarak TV kullanmaktayız.
Makinenizin chipset driver'ını üretici firma sitesinden indiriniz.
Sonraki adımda ses driver'ını yükleyiniz fakat windows güncelleştirme yapmayınız.
Ses kontrolü yapınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı