Format atılırsa Windows lisansı gider mi?

Falmy

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı aldığımdan beri 1 kere format atıldı. Onu da vatandan aldığım için orada attırmıştım. Şimdi bir daha attırmak istiyorum ama lisansıma sıkıntı olur mu ya da olursa nasıl düzeltirim? Lisans Keyi bilgisayarı almadan önce girilmiş yetkililer tarafından, mahalledeki bilgisayarcıya götürsem ne olur?

Bilgisayarı aldığımdan beri 1 kere format atıldı. Onu da vatandan aldığım için orada attırmıştım. Şimdi bir daha attırmak istiyorum ama lisansıma sıkıntı olur mu ya da olursa nasıl düzeltirim? Lisans Keyi bilgisayarı almadan önce girilmiş yetkililer tarafından, mahalledeki bilgisayarcıya götürsem ne olur?
Sıkıntı olmaz. Format atılabilir. Windows bilgisayar bilgilerini kaydediyor zaten.

Bilgisayarı aldığımdan beri 1 kere format atıldı. Onu da vatandan aldığım için orada attırmıştım. Şimdi bir daha attırmak istiyorum ama lisansıma sıkıntı olur mu ya da olursa nasıl düzeltirim? Lisans keyi bilgisayarı almadan önce girilmiş yetkililer tarafından, mahalledeki bilgisayarcıya götürsem ne olur?

Yüksek ihtimal lisans anakarta gömülü şekildedir. Format atabilirsiniz.

Anakarta kayıt olur windows keyi o yüzden hiç bir şekilde kaybolmaz anakart değişmediği sürece.

Lisansınız kaybolmaz. Yüksek ihtimal lisans zaten OEM'dir ve anakarta gömülüdür. Windows 10 veya Windows 11 geçerseniz gene aktifleşir, problem olmaz. Retail lisans ise Microsoft hesabınızı bağlayın. Öyle hello cello olaylar ile lisans kaybolmaz. Mahalle bilgisayarcısına falan götürmenizi önermem, artık yıl 2022. Kendiniz atın mümkünse formatı.

Hayır gitmez Windows 8.1 kullanıyordum 10 Home geçtim gitmedi tekrar 8.1 döndüm Windows 10 Pro geçtim gitmiyor yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı