Format atılmalı mı?

Paranoyaklığını anlıyorum. Bilgisayarımı yeni aldığımda bende aynılarını yaşamıştım. Sürekli düşüneceğine 1 2 saatini harcayıp formatını atıp rahat etmek daha mantıklı. Haftalarca kafanı kurcalayacağına rahata erersin.

Temiz kurulum yapmak her zaman en iyisidir. Aklınızda şüphe kalmayacak şekilde rahat olursunuz. USB üzerinden temiz kurulum yapabilirisiniz.
Hangi Windows sürümünü kullanıyorsanız Windows'un sitesinden ISO dosyasını indirip Rufus ile USB'ye yazdırın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha sonra aşamaları izleyerek Windows'u kurabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önerim olarak bilgisayarınız tek disk (tek SSD ya da tek HDD) ise kurulum sırasında önünüze gelecek olan disklerin hepsini silip, biçimlendirin ve yeni diyerek baştan bölümlenmesini sağlayın. Birden fazla disk kullanıyorsanız doğru yere yüklediğinize emin olun.

Ben olsam atardım içimin rahatlamadı en önemli şey. Düşünsene her PC'yi açtığında oyun oynadığında hack korkusu yaşıyorsun. Pek atmak istemiyorsan Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yap uğraşmak istemiyorsan yani oyun yedekleme falan.
Attım ben direk yerel format şuan fazla rahatım ve mutluyum hepinize teşekkürler.

USB ile yapmanız daha sağlıklı olurdu ama aynı şey yine de.
Sadece 1 oyun kurdum ve Youtube, Twitch dışındaki sitelere girmedim. Her sabah tam tarama yaptım ama az önce Görev yöneticisine girdim oyunun fpsi çok düştü. Millet bana normal gelmedi dediği için tam tarama yapmaya karar verdim. Ben çok rahatlayacağımı hesaplarken yine böyle oldu en sonunda bilgisayarı kapatıp bi 5 ay kullanmayacağım.

Sadece 1 oyun kurdum ve Youtube, Twitch dışındaki sitelere girmedim. Her sabah tam tarama yaptım ama az önce Görev yöneticisine girdim oyunun fpsi çok düştü. Millet bana normal gelmedi dediği için tam tarama yapmaya karar verdim. Ben çok rahatlayacağımı hesaplarken yine böyle oldu en sonunda bilgisayarı kapatıp bi 5 ay kullanmayacağım.
Tarama bitti yine bir şey bulamadı. Bu paranoyaklık beni delirtecek.

Son düzenleme:
Sadece 1 oyun kurdum ve YouTube, Twitch dışındaki sitelere girmedim. Her sabah tam tarama yaptım ama az önce görev yöneticisine girdim oyunun FPS'i çok düştü. Millet bana normal gelmedi dediği için tam tarama yapmaya karar verdim. Ben çok rahatlayacağımı hesaplarken yine böyle oldu en sonunda bilgisayarı kapatıp bir 5 ay kullanmayacağım.

Tarama bitti yine bir şey bulamadı. Bu paranoyaklık beni delirtecek.

Driverleri kurdunuzmu ekran kartı falan?

Yeni konular

Geri
Yukarı