Format atılmasına rağmen sürekli mavi ekran hataları

YunusEmre42

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarım mavi ekran hatası veriyor masaüstünde beklerken. Resmen 2-3 dakikada bir kapanıyor. Zor bela minidump dosyalarını aldım. Lütfen yardım edin.
Driverları bile kuramadım, kurulum esnasında mavi ekran yiyorum.

1) Bilgisayara takılı ne kadar USB aygıtı varsa bağlantısını kesin buna kulaklık dahil. Sonra da fare ve klavyeyi başka USB portlarına bağlayın. Mümkünse farklı fare ve klavye kullanın.

2) Aşağıdaki rehbere göre Chipset sürücünüzü kurun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak sistem bu dediklerimi yaptıktan sonra toparlayınca aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın. Bu sorunu çözmek sandığınızdan daha kolay olacak gibi. :)

Dediklerimi uyguladınız mı peki? Sorun bağladığınız aygıtlardan ve Yonga seti sürücüsünden kaynaklı. Ha bir de işletim sistemindeki bileşenlerde biraz hata olabilir ki onların onarımı için SFC uygulamanızı istedim. Lütfen sorun çözülürse belirtmeyi unutmayın.

Dediklerimi uyguladınız mı peki? Sorun bağladığınız aygıtlardan ve Yonga seti sürücüsünden kaynaklı. Ha bir de işletim sistemindeki bileşenlerde biraz hata olabilir ki onların onarımı için SFC uygulamanızı istedim. Lütfen sorun çözülürse belirtmeyi unutmayın.
Deneyeceğim birazdan hepsini
Fareyi değiştirip chipset driverını kurmayı başardım.Şimdi sırayla en güncel driverları kurmayı deniyorum.Şuan mavi ekran yemedik.Bir kerede sfc/scannow komutunu çalıştırdım.Bi şeyleri düzeltti ama ekran görüntüsü almayı unuttum.İkinci taramamda sorun bulmadı

Son düzenleme:
Fareyi ve kulaklığı söküp chipset driverını kurdum.Sonra fare ve kulaklığı taktım ekran kartınında güncel driverını kurdum. Şimdilik bir sorun görünmüyor.Sorunum çözüldü gibi şuan😊

Format öncesi dosyaları D ye yedeklemiştim. Dinamik disk olduğu için Bilgisayar görmedi. Temel diske çevir dedim için tüm gitti 😄 Şimdi içindeki dosyaları kurtarmak istiyorum 😕
Tam mutlu oldum derken böyle bir şey çıktı;
Peki o halde sorun çözülürse bildirin lütfen. Çünkü sorun taktığınız USB aygıtlarındaydı. İyi geceler dilerim. :)

Sorun halen nadirende olsa devam ediyor.Son attığım dosya en güncel olanı
Mavi ekran sorunlarım halen devam ediyor.Güncel dosyalar bunlar.Lütfen yardım edebilirmisiniz ?

Peki o halde sorun çözülürse bildirin lütfen. Çünkü sorun taktığınız USB aygıtlarındaydı. İyi geceler dilerim. :)
Son attığım dosyaya bakabilirmisiniz rica etsem :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı