Format atılmıyor

mertcan.dmn81

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar Windows 10 ISO dosyaları yüklü USB bellek var elimde fakat tam Windows yüklenmeye başladığı an ekranım siyah ekran oluyor. Bilgisayara erişim saglayamiyorum. Bu durumdan nasıl kurtulacağım? Nasıl format atmam lazim?

IMG-20230621-WA0002.jpg

Bu ekrandan sonra siyah ekran yiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam her şeyi denedim RAM'leri değiştirdim. 3 tane format USB'si hazırladım. Windows 7'ye kadar kurmayı denedim. ISO'lari Microsoft olmak üzere farklı yerlerden de indirdim ama olmuyor. Format yüklenmesi başlayana kadar hiçbir şey yok. Her şey normal gidiyor fakat format yüklenmesi başladığında işte yüzdelik dilim sıfırdan 100'e doğru dolmaya başladığı an. Bilgisayarın monitörü gidiyor klavye ve mouse'uma giden güç gidiyor. Fakat dil seçme bölümünde veya etkinleştirme kodu istediği bölümünde saatler boyu beklememe rağmen ekran gitmiyor. Ne yapmam lazim?
  1. Donanım Sorunlarını Kontrol Edin: Öncelikle bilgisayarınızın donanım bileşenlerini kontrol edin. RAM'leri değiştirdiğinizi belirtmişsiniz, ancak diğer bileşenlerin çalışır durumda olduğundan emin olun. Anakart, sabit disk, güç kaynağı gibi bileşenlerin sağlam olduğundan emin olun.
  2. BIOS Ayarlarını Kontrol Edin: Bilgisayarınızın BIOS ayarlarında bazı hatalı yapılandırmalar olabilir. BIOS ayarlarına girerek, varsayılan ayarlara sıfırlayabilir veya önyükleme ayarlarını denetleyebilirsiniz. Ayrıca, BIOS güncellemelerini kontrol edin ve gerektiğinde en son sürüme güncelleyin.
  3. Hard Disk Problemlerini Kontrol Edin: Hard diskinizde sorunlar olabilir. Bunun için bilgisayarınızı farklı bir sabit diske veya SSD'ye kurmayı deneyin. Ayrıca, hard diskinizdeki dosya sistemini kontrol etmek için bir disk kontrol aracı kullanabilirsiniz.
  4. USB Sürücülerini Kontrol Edin: Format işlemi için kullandığınız USB sürücülerde sorun olabilir. Başka bir USB sürücü denemek veya USB sürücüyü farklı bir USB bağlantı noktasına takmak da sorunu çözebilir.
  5. ISO Dosyalarını Kontrol Edin: İndirdiğiniz ISO dosyalarının bütünlüğünü kontrol edin. Hatalı veya eksik indirilen dosyalar format işleminin başarısız olmasına neden olabilir. İndirdiğiniz ISO dosyasını doğrulamak için bir MD5 veya SHA-1 kontrol toplamı kullanabilirsiniz.
  6. Farklı Bir İşletim Sistemi Deneyin: Windows 7'yi denemenize rağmen sorun devam ediyorsa, farklı bir işletim sistemi denemeyi düşünebilirsiniz. Örneğin, Windows 10'u denemek veya Linux tabanlı bir dağıtımı yüklemek sorunu çözebilir.

1. Donanım sorunlarını kontrol edin: Öncelikle bilgisayarınızın donanım bileşenlerini kontrol edin. RAM'leri değiştirdiğinizi belirtmişsiniz, ancak diğer bileşenlerin çalışır durumda olduğundan emin olun. Anakart, sabit disk, güç kaynağı gibi bileşenlerin sağlam olduğundan emin olun.
  2. BIOS ayarlarını kontrol edin: Bilgisayarınızın BIOS ayarlarında bazı hatalı yapılandırmalar olabilir. BIOS ayarlarına girerek, varsayılan ayarlara sıfırlayabilir veya önyükleme ayarlarını denetleyebilirsiniz. Ayrıca, BIOS güncellemelerini kontrol edin ve gerektiğinde en son sürüme güncelleyin.
  3. Hard disk problemlerini kontrol edin: Hard diskinizde sorunlar olabilir. Bunun için bilgisayarınızı farklı bir sabit diske veya SSD'ye kurmayı deneyin. Ayrıca, hard diskinizdeki dosya sistemini kontrol etmek için bir disk kontrol aracı kullanabilirsiniz.
  4. USB sürücülerini kontrol edin: Format işlemi için kullandığınız USB sürücülerde sorun olabilir. Başka bir USB sürücü denemek veya USB sürücüyü farklı bir USB bağlantı noktasına takmak da sorunu çözebilir.
  5. ISO dosyalarını kontrol edin: İndirdiğiniz ISO dosyalarının bütünlüğünü kontrol edin. Hatalı veya eksik indirilen dosyalar format işleminin başarısız olmasına neden olabilir? İndirdiğiniz ISO dosyasını doğrulamak için bir MD5 veya SHA-1 kontrol toplamı kullanabilirsiniz.
  6. Farklı bir işletim sistemi deneyin: Windows 7'yi denemenize rağmen sorun devam ediyorsa, farklı bir işletim sistemi denemeyi düşünebilirsiniz. Örneğin, Windows 10'u denemek veya Linux tabanlı bir dağıtımı yüklemek sorunu çözebilir.

Hocam neredeyse hepsine baktım. Bilgisayardan anlayan dostlara götürdüm bilgisayarı. SSD de hata varmış.

Tamamdır hocam umarım en yakın zamanda sorun çözüme kavuşur.

Geri
Yukarı