Çözüldü Format atınca tüm işletim sistemleri silinir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben Windows 10 yanına Ubuntu ve refind kurdum sizce format atsam silinir mi?

Garantiye versem tertemiz şekilde bana verebilirler mi?

Çözüm
@AteşliKazanova99 Ne yapmaya çalışıyorsun? Cevabı yazdık. Çözüldü yapıp sonra geri almışsın bide 😀 Amacını anlayamadım. Diski biçilendirip temiz kurulum yapacaksın eğer hiçbir şey bilmiyosan buyur izle adım adım öğren ;

Onun dışında indirme olarak ;

"Format atmak" kavramı günümüzde eski cehil bakkalların tak CD yi at formatı mantığı ile driver kurmadan yalan yanlış format atıp kasayı elimize vermesinden dolayı yanlış anlaşılmıştır. Format atmak 2 türlüdür;

1 - Diskin içindeki bölümlere atarsın ( İşte bu yanlış olan şeydir ismine format denir lakin formatla alaksı yok )
2- Direk diske, içindeki tüm bölümleri biçimledirip silip format atrsın. ( Bu temiz kurulumdur. Olması gereken de budur)

O yüzden senin sorduğun 1 ama aslında olması gereken 2'dir. Bu konuda çok büyük yanılgı var umarım insanlar çözer bu muhabbeti.

"Format atmak" kavramı günümüzde eski cehil bakkalların tak CD yi at formatı mantığı ile driver kurmadan yalan yanlış format atıp kasayı elimize vermesinden dolayı yanlış anlaşılmıştır. Format atmak 2 türlüdür;

1 - Diskin içindeki bölümlere atarsın ( İşte bu yanlış olan şeydir ismine format denir lakin formatla alaksı yok )
2- Direk diske, içindeki tüm bölümleri biçimledirip silip format atrsın. ( Bu temiz kurulumdur. Olması gereken de budur)

O yüzden senin sorduğun 1 ama aslında olması gereken 2'dir. Bu konuda çok büyük yanılgı var umarım insanlar çözer bu muhabbeti.
Çok saolun.

Format atarken yeni Windows kuracaksanız eski Windows'u Windows.old'a atar, diğer işletim sistemlerini siler. Ama Ubuntu falan kuracaksınız ben kurmadığım için nasıl olduğunu bilmiyorum.

Windows yanına mı yoksa başka bir bölüme mi kurduğuna bağlı.

Her şey silinir, sadece kurulum bile yapsan, linuxa bağlanılan grub2'yi ayarlaman çok zor olur.

Grub genelde 300 MB EFI /mnt/boot ya da /mnt/boot/efi bağlanır ve orada olur.

Arkadaşlar tam anlamadınız sanırım ben Ubuntu'yu silmek istiyorum, fakat sorun çıkabilir diye direk bilgisayara temiz kurulum yapacağım USB ile tüm diskleri silip Windows'u kuracağım sıkıntı çıkarır mı?

Arkadaşlar tam anlamadınız sanırım ben Ubuntu'yu silmek istiyorum, fakat sorun çıkabilir diye direk bilgisayara temiz kurulum yapacağım USB ile tüm diskleri silip Windows'u kuracağım sıkıntı çıkarır mı?
Çıkmaz, silerken bütün bölümleri sildiğinizden emin olun yeter. Önemli verileriniz varsa başka bir yere yedekleyebilirsiniz.

@AteşliKazanova99 Ne yapmaya çalışıyorsun? Cevabı yazdık. Çözüldü yapıp sonra geri almışsın bide 😀 Amacını anlayamadım. Diski biçilendirip temiz kurulum yapacaksın eğer hiçbir şey bilmiyosan buyur izle adım adım öğren ;

Onun dışında indirme olarak ;

Çözüm

Geri
Yukarı