Format atma denemesi sonrası BIOS'a girilmiyor

mehmetyigit

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS Prime A620M-E-CSM / AMD Ryzen 5 7500f / Deepcool AG400 RGB / Corsair Vengeance 16 GB 5200 MHz DDR5 CL40 / GALAX Nvidia GeForce RTX 4070 1-Click OC 2X / XPG Core Reactor 750W 80+ Gold PSU / Kingston PCIe 4.0 1TB M.2 / WD Green SN350 PCIe 3.0 480GB M.2 / Alfais 4446 M.2 Adapter / HGST HTS541075A9E680 750GB / Hitachi HTS543225L9A300 250GB / XPG Valor Air / Gameforce 4in1 1200 RPM ARGB Fan
Meslek
Ses Işık Görüntü ve Sahne Mekanik Sistemleri
Elimde ASUS marka laptop vardı. Format atayım kendine gelsin dedim. "Shift" tuşuna basılı tutarak yeniden başlattım ve gerekli adımları yaptım. Ardından TPM anahtarlarını silmek ister misiniz diye sordu, hayır seçeneğini seçtim. Daha sonra boot kaynağı olarak Windows boot Manager'i seçtim. Biraz bekledikten sonra kendini yeniden başlattı. Sonra bir daha bir daha derken böyle döngüye girdi. BIOS'a da giremiyorum ne yapacağım?

UEFI olarak Windows kurulumu yaptıysanız deneyebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elimde ASUS marka laptop vardı. Format atayım kendine gelsin dedim. "Shift" tuşuna basılı tutarak yeniden başlattım ve gerekli adımları yaptım. Ardından TPM anahtarlarını silmek ister misiniz diye sordu, hayır seçeneğini seçtim. Daha sonra boot kaynağı olarak Windows boot Manager'i seçtim. Biraz bekledikten sonra kendini yeniden başlattı. Sonra bir daha bir daha derken böyle döngüye girdi. BIOS'a da giremiyorum ne yapacağım?
Windows açılıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Marka modele göre internette birçok hem yazılı hem de video olarak bilgi çıkıyor. Muhtemelen atladığın ufak bir nokta vardır. Her laptopa göre değişebilen tuş kombinasyonu ile ilgili olabilir.

USB belleğinizi takıp ön yükleme için başlatmanız gereken bir tuş kombinasyonu olabilir F2, F7, F10, F11 gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus marka cihazlarda F2 ve DEL tuşu BIOS'a girer genellikle. Cihazı açar açmaz bu iki tuşa abanın. Büyük ihtimalle Fast Boot sebebiyle giremiyorsunuz. Bilgisayarı birkaç defa güç tuşundan kapatıp açın ve işlemi sürekli tekrarlayın.

Geri
Yukarı