Format atma hastalığım

aoudhand

Centipat
Merhaba, 3 senedir bende olan hastalık derecesine gelen bir takıntı olayından bahsedeceğim.
Olay şu sürekli format atmak. Sırf bu yüzden telefonumu Snapdragon işlemcili aldım ki daha fazla ROM barındırsın, kurulumu kolay olsun diye. İyice siler, temizler şarjımı fuller öyle başlarım ROM atma işine.
En ufak bir aksilik mi oldu tekrar başlarım bu olaya. Mesela en son kurduğum ROM'da Google Play Crash vermişti tekrar yüklemiştim.(Uygulama verilerini temizlersem sorunun çözüleceğini bile bile.)
Bu olay son 1,1.5 yıldır bilgisayar için geçerli olmaya başladı piyasadaki "performans sürümü" adı altında ki Windows sürümlerini kurmaya başladım biraz daha araştırdım İngilizce forumlar Türkçe forumlar falan derken hep en iyisini yapmaya çalıştım. Şöyle yapsam nasıl olur, formatı flash belleğe değil de CD'ye yazsam daha mı mantıklı olur vs. diye. Önce kasamdaki kabloları söker kasanın içini temizler sonra odamı temizleyip bilgisayarı kurup format işlemine başlardım. 4-5 saat sürerdi bu olay (oyunları indirip oyunlardaki ayarları yapmak derken 1 günü buluyor) son 1 aydır yoktu fakat geçen hafta format attım. 2004 sürümü için. Kurdum fakat AMD Driver hata verdi tekrar format attım.
Okuduğunuz için teşekkürler.

Sizinle paylaşmak istedim, çözüm bulabiliriz belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani, bu araştırma öğrenme ve deneme aşamaları size zevk veriyorsa onlara devam etmeniz sıkıntı değil fakat gereksiz yere format atma takıntınızı yenmek için neden sürekli format attığınızı bilmemiz gerekiyor. Her kurulumda illa ki bir sorun mu çıkıyor? Kurduktan sonra bilgisayarınıza bir şeyler mi oluyor?

Kasayı ve odayı temizleme biraz aşıyor gerçi. Belki bir psikolog daha yardımcı olabilir bu konuda.

Hocam psikoloğa başvurmayı düşündünüz mü? Belki yardımcı olabilir zira bende de buna benzer bir sorun var. Bilgisayara ayar mı çektim? En az 7 kere kontrol ederim. Zamanla geçti belki sizde zamana bırakmalısınız.

Yani, bu araştırma öğrenme ve deneme aşamaları size zevk veriyorsa onlara devam etmeniz sıkıntı değil fakat gereksiz yere format atma takıntınızı yenmek için neden sürekli format attığınızı bilmemiz gerekiyor. Her kurulumda illa ki bir sorun mu çıkıyor? Kurduktan sonra bilgisayarınıza bir şeyler mi oluyor?
Hayır her kurulumda sıkıntı çıkmıyor bilgisayarım iyi denebilecek bi seviyede fakat içime sinmiyor diyelim

Geri
Yukarı