Format atmadan önce dosyaları kurtarma

HacıKedi

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
1tb hdd
Öncelikle sorumun bir cevabı var mıdır emin değilim, şimdiden kusura bakmayın.
Laptopa format atacağım fakat içinde çok fazla resim klasörü var. Belki önemli PDF'ler var. Bilgisayarı uzun zamandan beri kullanıyorum, çok dosya birikti. Uygulamaları kurarken vs. nereye yüklendiğine dikkat etmedim. Şimdi bu dosyaları bir bütün halinde bulabileceğim bir yer var mıdır? Kendimi galiba çok iyi ifade edemedim ama amacımı anladığınızı düşünüyorum. Eğer önemli bir dosya başka bir yere indirildiyse vs.
Not; açıkçası çok fazla dosya olduğunu düşündüğüm için önce temizlemeye başlayacağım. Asıl amacım yedeklemekten ziyade temizlemek. Harici HDD'ye yedekleyeceğim.

Son düzenleme:
Belgeler, İndirilenler ve Masaüstü'nü yedekle. Resimler ve Videolar klasörünü yedekle.
Muhtemelen başka bir şeye ihtiyacın olmayacak.

Öncelikle sorumun bir cevabı var mıdır emin değilim, şimdiden kusura bakmayın.
Laptopa format atacağım fakat içinde çok fazla resim klasörü var. Belki önemli PDF'ler var. Bilgisayarı uzun zamandan beri kullanıyorum, çok dosya birikti. Uygulamaları kurarken vs. nereye yüklendiğine dikkat etmedim. Şimdi bu dosyaları bir bütün halinde bulabileceğim bir yer var mıdır? Kendimi galiba çok iyi ifade edemedim ama amacımı anladığınızı düşünüyorum. Eğer önemli bir dosya başka bir yere indirildiyse vs.

C:\Users\Kullanıcıisminneyse buradaki klasörü kopyala tüm kullanıcı alt dokümanları diske gelir.C:\deki şeyleri diske tek tek kopyalarsın.

Belgeler, indirilenler ve masaüstü'nü yedekle. Resimler ve videolar klasörünü yedekle.
Muhtemelen başka bir şeye ihtiyacın olmayacak.

Açıkçası çok fazla dosya olduğunu düşündüğüm için önce temizlemeye başlayacağım. Asıl amacım yedeklemekten ziyade temizlemek. Harici HDD'ye yedekleyeceğim.
Format atmanızın sebebi nedir? Eğer yükseltme yapacaksanız direkt yükseltme seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Çok yavaşladı ve gereksiz dosyalar çok fazla bir kendine gelsin istiyorum.

Geri
Yukarı