Format atmadan önce Windows nereden indirilmeli?

oylesine1i

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle muhtemelen başlıktan konuyu anlamadınız. Ben de yazarken anlamadım zaten. Konuyu anlatayım. 1-2 sene önce bilgisayarıma format attırdım. Ve o günden beri sağ alttaki "Windows'u etkinleştir" yazısıyla kullanıyorum. Formatı amcam atmıştı. Formattan önce Windows'un dosyalarını nereden yüklediğini bilmiyorum (fakat Windows'un kendi sitesinden yüklemedi diye hatırlıyorum). Şimdi kendim format atacağım. İzlediğim videoda adam Windows dosyalarını Microsoft'un kendi sitesinden indiriyordu. Ben de böyle yapsam. Sonra bilgisayara format atsam bilgisayarı açmam için Windows'u satın almam vs. gerekir mi? Yoksa normal bir şekilde format attıktan sonra yine sağ altta "Windows'u etkinleştir" yazısıyla kullanabilir miyim? Sık sık format atanlar için çok basit bir sorunmuş gibi gelebilir fakat hayatımda ilk defa format atacağım. bu kadar basit bir konuyu bu kadar uzun yazıp anlatabildiysem ne güzel

Bütün diskleri tertemiz silin ve sıfırdan yükleyin. Buradan indireceksiniz, kurulumda ürün anahtarım yok diyerek geçin. Tekrar etkinleştir yazısı çıkarsa internette 20-30 TL'ye lisans anahtarı bulabilirsiniz. Tabii şart değil, crack şeklinde de kullanabilirsiniz. Ancak ne kadar güvenilir olur bilemem.

Orijinalini indir. Satın almana gerek yok. Normal kurulum yapıp kullanabilirsin. Hatta istersen sen kurduktan sonra bana yaz sana bir uygulama vereceğim o uygulama ile Windows etkinleştirme yazısını kaldırabilirsiniz. Bir nevi crack fakat ben bir sorununu görmedim 3 yıldır kullanıyorum.

Yani format attıktan sonra şimdiki gibi etkinleştirmeden kullanabilirim doğru mu? @Furkan GRFN @Xeon Haswell. Son kez emin olmak istiyorum :)

Evet hocam kullanırsınız her türlü. İster ucuza lisans alın kullanın ister bir kaç yazılım ile halledelim. Sorunuz olursa etiketleyebilirsiniz. Dediğim gibi kurulumda ürün anahtarım yok deyip geçin, gerisi halledilir.

Geri
Yukarı