Çözüldü Format atmama rağmen bilgisayar donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Darf

Decapat
Selamlar, dün de bu konu hakkında bir sohbet açmıştım format dediler yaptım fakat halen donmaya devam ediyor. Sistem ozelliklerim yeterli hiç donma yapmazdı örnek oyunlarda 70-80 FPS'nin altına düşmezken şimdi 5-6 FPS arası gidip geliyor neden böyle oluyor acaba 3 gündür bu konu ile uğraşıyorum.

Çözüm
Hocam Windows'tan başka işletim sistemi kuramam yukarıda da dediğim gibi benden başka halamlarda kullandığı için öyle bir olanağım yok maalesef.

Root (yanlışsa düzeltin) virüsü olmuş olabilir. Onlar formatlasan da geçmiyor. Kaspersky indirin, varsa silin. Yoksa termal macun ve bakım yapın.
Selamlar, dün de bu konu hakkında bir sohbet açmıştım format dediler yaptım fakat halen donmaya devam ediyor. Sistem ozelliklerim yeterli hiç donma yapmazdı örnek oyunlarda 70-80 FPS'nin altına düşmezken şimdi 5-6 FPS arası gidip geliyor neden böyle oluyor acaba 3 gündür bu konu ile uğraşıyorum.
Driverları indirmemişsindir.

Artı -1 Eksi
Sistem, sıcaklıklar, hangi oyun(lar), sürücüler?

Laptop, i3, 2330M 4 GB RAM, AMD Radeon HD 7400M Windows 10, gerisini bilmiyorum 70 derece civarı bazen aşırı ısınıyor, LoL, Metin2 Mount and Blade de bile kasıyor, sürücü olarak CCleaner'in sürücü bölümünden yapıyorum genellikle o yüzden isim sayamam aklımda değil ama 10-11 sürücü guncelliyor sadece ekran kartının sürümü eski olduğu için 2016 Radeon HD 7400M sürücüsünü indiriyorum.
O zaman yazılımsal bir sıkıntı yoksa bileşenlerde arıza vardır.
Ama ilk açtığımda gene vardı sonra 1-2 gün boyunca hiç sorun olmadı fakat sonradan gene donmaya başladı
Sistemi yazarsan yardımcı olabiliriz.

Laptop, i3, 2330M 4 GB RAM, AMD Radeon HD 7400M Windows 10, 240 GB SSD markasını bilmiyorum gerisini bilmiyorum.

Geri
Yukarı