Çözüldü Format atsam Steam oyunları silinir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aykutbrt

Hectopat
Merhabalar öncelikle. Windows güncellemelerini yapamadığım için format atayım dedim. Format atsam harddiskteki şeyleri silmesem Steam oyunları silinir mi? Ya da bozukluk çıkar mı? Çıkarsa ne yapmam gerek?

Steam ve oyunlar Harddisk'te ise silinmez. Ama şundan bahsediyorsan ben oyunu satın aldım. Format attım tekrar mı almam gerekiyor diyorsan, hayır. Fakat Windows Harddisk'te olmaması gerek. Oyunun bilgisayardan silinmemesi için.

Steam oyunlarınızı eğer C'ye kayıtlı ise Steam'in kütüphanesinden onu D'ye yedekleyin ve format attıktan sonra Stem'i kurup yedekten oyun çıkar diyerek oyunlarınızı kurtarabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Steam oyunlarınızın C: Diskinde kurulu olduğunu ve D: Diskinizde oyunlarınızı kopyalamak için yeterli disk alanı olduğunu düşünerek yazıyorum.

Steam uygulamasında, Steam menüsünü açtığınızda Oyunları yedeklemek için bir seçeneğiniz var. Kurulu olan tüm oyunları seçebileceğiniz gibi sadece istediğiniz oyunları da seçebilirsiniz. Daha sonraki adımda yedekleri hangi diske almak istediğinizi sorar. Bu ekran C: Diskinden başka bir diski seçip dosyaların kopyalanmasını sağlayabilirsiniz.

Sonra Windows'a formatı atıp, Steam'i kurduğunuzda yine Steam menüsünden aynı seçeneğe gelip, bu sefer geri dönüşü seçersiniz. Dosyalarınızı gösterirsiniz, dosyalar kurulur. Arada çıkan güncellemeleri de Steam tamamlayacaktır zaten.

Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güncellemelerini hata sonucu mu yapamıyorsun.

Steam C:\Program files (X86)\Steam üzerine kurulur varsayılan olarak.
Oyunlar C:\Program files (x86)\Steam\steamapps\common üzerine yüklenir.

Windows sorunlarını gidermek için genelde temiz kurulum yapmakta fayda var.

Steam oyunları silinmesi pek sorun değil kotalı internet aboneliği ile internet kullanmıyorsan eğer.

Temiz kurulum yapılmayacaksa eğer format atmaya gerek yok. Windows onarımı veya fabrika ayarlarına sıfırlama yöntemi ile devam edilebilir.
Fabrika ayarlarını sıfırlamada kişisel dosyaları silmeye yönelik ilerleme yapmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı