Format attıktan sonra ciddi FPS düşmesi

fameN

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı formatladıktan sonra normalde 120 FPS aldıgım oyunlar şu an 10 FPS üstünü görmüyor. Kafayı yemek üzereyim. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
  • i7 5500.
  • GeForce 940M.
Not: Windows 10'dan Windows 10 Pro'ya geçtim bir alakası olabilir mi bu işlemle.
Not 2: Windows Update'e bastığımda; bir sorun oluştu ayarları tekrar açmayı deneyin gibi uyarı veriyor. Bunlarla alakası olabilir mi sorunum?

Gerekli Windows ayarlarını, sürücüleri güncellemek veya yüklemediyseniz bence normal. Windows 10 Pro sürümü bence gereksiz bu arada ev kullanıcısı için. Çünkü Pro, iş içindir, Home sürümü ise ev kullanıcısı içindir. Windows Update sorununu çözmek için, Windows Update hizmetlerini durdur ve yeniden başlat. Daha sonra Windows Update blocker uygulaması ile enable Windows Update bas. Windows dosyalarını onarmak için CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve bunu yaz:

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow

Sürücülerini bulman için:

Windows optimize etmen için kendi tavsiyem:

Easy service optimizer ile tüm gereksiz hizmetleri kapat. Mem Reduct ile belleği temizle. Arka plan uygulamalarını kapat. Başlangıçta açılan programları kapat. İşine yaramayan Windows uygulamalarını Revo Uninstaller ile kaldır. En önemlisi, Windows 10 Pro yerine Windows 10 Home kullan.

Gerekli Windows ayarlarını, sürücüleri güncellemek veya yüklemediyseniz bence normal. Windows 10 Pro sürümü bence gereksiz bu arada ev kullanıcısı için. Çünkü Pro, iş içindir, Home sürümü ise ev kullanıcısı içindir. Windows Update sorununu çözmek için, Windows Update hizmetlerini durdur ve yeniden başlat. Daha sonra Windows Update blocker uygulaması ile enable Windows Update bas. Windows dosyalarını onarmak için CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve bunu yaz:

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow

Sürücülerini bulman için:

Hizmetler kısmında nedense Windows Update kısmı gözükmüyor benim gibi birçok kişi de yaşamış bu sorunu

Sürücülerinizi yüklediniz mi?

Hepsi yüklü hocam

Sürücülerinizi yüklediniz mi?
Arkadaş dünde konu açmıştı oradan incelemeni öneririm.

Hizmetler kısmında nedense Windows Update kısmı gözükmüyor benim gibi birçok kişi yaşamış bu sorunu.

Modlu Windows mu? Size tavsiyem, temiz kurulum yapın ve Windows Home kurun. Windows Update blocker ile enable Windows Update yapın.

Dünde yazmıştım, bir daha format at olmaz ise Linux Mint geç.

Hocam Linux geçmeyi düşünmem fakat yani kendimce Windows 10 Pro'ya geçtiğim için böyle oldu bence çünkü daha 2 hafta oncesine kadar 120 FPS çok rahat oynuyordum Windows 10 sistemde
Veya kurarken gozden kacırdıgım bir şey mi var

Yeni konular

Geri
Yukarı