Çözüldü Format Attıktan Sonra Hangi Programları Kurmalıyım?

• Konuyu başlatan Mehmet Unsal
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 4B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
M

Mehmet Unsal

Ziyaretçi
Dizüstü bilgisayarıma format attıktan sonra hangi programları(ücretli/ücretsiz farketmez) kurmalıyım?
Gerekli ve tavsiye ettiğiniz programları belirtirseniz sevinirim.
Dell Inspiron 5537

Eğer Windows'unuz orijinalse Windows Update ile bütün güncellemeleri yapabilirsiniz. Sonra masaüstünde sol alt köşeye tıklayarak aygıt yöneticisini açıp kontrol edin herhangi algılanmamış cihaz var mı diye.

Driver demedim. Programlar, yani Adobe Reader, Microsoft Office gibi...

Driver demedim. Programlar, yani Adobe Reader, Microsoft Office gibi...
O sana kalmış bir şey. Ne istiyorsan onu kur. Bilgisayarında ofis programı olmuş yada olmamış bizi ilgilendirmez ki. Elinde lisansın varsa kurarsın zaten. Hangi oyunu kurup kurmayacağına da karışalım mı?

O sana kalmış bir şey. Ne istiyorsan onu kur. Bilgisayarında ofis programı olmuş yada olmamış bizi ilgilendirmez ki. Elinde lisansın varsa kurarsın zaten. Hangi oyunu kurup kurmayacağına da karışalım mı?
Arkadaşımız tavsiye istemiş büyük ihtimalle. Sinirlenmeye gerek yok :)

• CCleaner kurabilirsin temizlik için.
  • Oyunlarda ki değerleri görmek için MSI Afterburner.
  • Antivirüs olarak Esed Smart Security.
  • Oyun videoları çekiyorsan Fraps.
  • ISO vb. dosyalarla çok ilgileniyorsan Daemon Tools.
  • Oyun, film gibi dosya indirmeler için %95 ihtiyacın olacak: uTorrent.
  • Olmazsa olmaz WinRAR.
  • Farklı formatta ki videolar için: VLC Player veya K-Lite olabilir keyfine göre.
  • Ve benim için önemli olan EXA Radyo, radyo dinlemeyi seven biriysen çok kullanışlı ve güzel bir program kesinlikle tavsiye ederim.
Şimdilik benim aklıma gelenler bunlar ek bir şey gelirse yazarım. :)

Arkadaşımız tavsiye istemiş büyük ihtimalle. Sinirlenmeye gerek yok :)
  • Oyun, film gibi dosya indirmeler için %95 ihtiyacın olacak: uTorrent.
  • Farklı formatta ki videolar için: VLC Player veya K-Lite olabilir keyfine göre.
  • Ve benim için önemli olan EXA Radyo, radyo dinlemeyi seven biriysen çok kullanışlı ve güzel bir program kesinlikle tavsiye ederim.:)
Torrentten oyun, film indirmesini öneriyor isen korsana destek vermiş olursun. Bildiğin üzere korsana destek yok. Emir kipiyle cümle kurmam sinirlendiğim anlamına gelmez. :) Fark ettiğin üzere şunu seversen bunu kur, şunla ilgileniyorsan onu kur gibi varsayımlar üzerine cevap verilecek bir konu açılmış, sende o şekilde cevap vermişsin. Yapmak istediği şeyi belirtip program önerisi istemesi gerekir. Aksi taktirde yapmış olduğun gibi bir ton gereksiz veya ihtiyaç duyulmayan program önerilir.

Torrent ile indirip de serialinizi girebilirsiniz. Torrent bir indirme aracıdır. Sadece korsanlara çalışmıyor.
Öyle peş peşe yazınca sinirlendiğinizi düşündüm bir an :)

Zaten benim ne kurup kurmayacağıma kimse karışamaz. Ben tavsiye istedim ve @Murat5038 Hocam siz TeamViewer'dan baktığınızda beğenmemiştiniz bunun üzerine konu açma gereksinimi duydum. Birde herkesin mutlaka kurduğu program vardır bundan dolayı fikirleri merak ettim...

@Murat5038 Hocam siz TeamViewer'dan baktığınızda beğenmemiştiniz bunun üzerine konu açma gereksinimi duydum.
Uzun zaman geçti ve neyi beğenmemiştim :) Beğenmediklerimi yükleme işte. Konudaki soruya birçok kez başkasına da yanıt vermiştim. Windows kurulduktan sonra sistemin bir şeye ihtiyacı olmaz. İhtiyacı insan doğurur.

İlk olarak Java, Adobe flashlar, CCleaner, Winrar, Adobe Reader, Chrome, IDM(gerekirse), K lite(gerekirse), Office(gerekirse), VCredist sürümleri.

Sürücüler ve antivirüsü demiyorum bunlar zaten şart.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı