Format attıktan sonra silinmeyen veriler nelerdir?

Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımı satmaya karar verdim ve kullandığım bilgisayarın içinde 240GB SSD / 1TB HDD var. Tabii ki satmadan önce bilgisayarı sıfırlayacağım fakat bilgisayarı sıfırlasak da içinde kurtarabilecek bilgiler olduğu hakkında birkaç yazı okumuştum. Bilgisayarımın içinde bugüne kadar medya, fotoğraf vesaire yüklemedim. Sadece bilgisayar kurulum dosyaları ve oyun dosyaları var.

Format atmama rağmen ne tür bilgiler SSD / HDD üzerinde kalır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bilgisayarımı satmaya karar verdim ve kullandığım bilgisayarın içinde 240GB SSD / 1TB HDD var. Tabii ki satmadan önce bilgisayarı sıfırlayacağım fakat bilgisayarı sıfırlasak da içinde kurtarabilecek bilgiler olduğu hakkında birkaç yazı okumuştum. Bilgisayarımın içinde bugüne kadar medya, fotoğraf vesaire yüklemedim. Sadece bilgisayar kurulum dosyaları ve oyun dosyaları var.

Format atmama rağmen ne tür bilgiler SSD / HDD üzerinde kalır?
Hiçbişey kalmaz diye biliyorum.
Yanlışım varsa düzeltin.

Sabit disk sürücüsüne nazaran katı hal sürücüsünden veri kurtarmak oldukça meşakkatli. Belirttiğiniz üzere kurtarılabilecek dosyalar dikkate alınacak seviyede olmayacak. Secure Erase ve Low Level Format araçlarını kullanarak veri kurtarmayı zorlaştırabilirsiniz.

Geri
Yukarı